Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Kultura

Prawda i legenda. Profesor Nicieja opowie o Wołyniu [ZAPOWIEDŹ]

20.02.2017 12:40 | 0 komentarzy | żet

Profesor Stanisław Nicieja opowie o Wołyniu, gdzie w czasie II wojny światowej ukraińskie bandy masowo mordowały Polaków.

Prawda i legenda. Profesor Nicieja opowie o Wołyniu [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kuźni Raciborskiej, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją, które odbędzie się 21 lutego (wtorek) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej MOKSiR. Wstęp wolny.

Będzie to już czwarta wizyta opolskiego historyka, a zarazem byłego rektora Uniwersytetu Opolskiego w Kuźni Raciborskiej. Spotkanie związane będzie z promocją najnowszego, IX tomu książki z serii "Kresowa Atlantyda". Wiodącym tematem spotkanie będzie Wołyń - kraina geograficzna znajdująca się dawniej w granicach państwa polskiego (dziś na Ukrainie), a na terenie której w czasie II wojny światowej uzbrojone grupy nacjonalistów ukraińskich wymordowały (często w sposób niezwykle brutalny) kilkadziesiąt tysięcy Polaków.

W ramach spotkania przewidziana jest również projekcja filmu dokumentalnego, dyskusja na temat filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. "Wołyń" oraz możliwość zakupu najnowszego tomu "Kresowej Atlantydy".

źródło: tylkokuznia.info , fot. Silar/wikipedia.org (CC BY-SA 4.0)