Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Kultura

Ciemniejsza strona Greya to będzie prawdziwy hit. W Kinie Bałtyk sprzedano już 700 biletów

08.02.2017 19:00 | 2 komentarze | ma.w

Raciborzanie wolą "Ciemniejsza stronę Greya" niż "Sztukę kochania"... 3 pytania do Krystiana Haasa (na zdj.) kierownika Kina Bałtyk.

Ciemniejsza strona Greya to będzie prawdziwy hit. W Kinie Bałtyk sprzedano już 700 biletów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Już 700 biletów kupili widzowie na seanse „Ciemniejszej strony Greya”, a pokazy dopiero od 10 lutego. To miłe zaskoczenie?

– Zainteresowanie towarzyszące temu filmowi jest podobne jak przy pierwszej części trylogii o Greyu. Przed rokiem też graliśmy go przy okazji Walentynek. Na pierwsze seanse zostało ledwie parę wolnych miejsc. Zwiastun drugiej części uważam za bardziej interesujący niż reklamy „jedynki”. Nie dziwię się, że popyt na wejściówki się nasilił.

– Hollywoodzki przebój wejdzie na ekrany tuż po „Sztuce kochania”, rodzimej produkcji o życiu Michaliny Wisłockiej. Jak sprzedał się ten obraz w Raciborzu?

– Przyznam, że liczyłem na lepszy wynik. Ponad tydzień wyświetlania i ponad 1,1 tys. widzów. W Polsce film o Wisłockiej ma ciekawsze wyniki niż w Raciborzu. Spodziewałem się widowni jak na filmie o Relidze („Bogowie” – red.). Niemniej jednak widzę, że kino odwiedza sporo dojrzalszych osób, co cieszy, bo nie zawsze ten klient do nas przychodzi poza Klubem Konesera.

– Filmy o miłości zdominują repertuar?

– „Ciemniejszą stronę Greya” będziemy pokazywali 3 tygodnie. Wpierw na 3 seansach. Polecam seans walentynkowy w nocy, bo to dodatkowe przeżycie. Nie samą miłością widz żyje więc od 17 lutego będziemy wyświetlali także przygody Batmana z klocków Lego. Pierwszy kinowy film o Lego był przebojem, myślę, że ta produkcja też się spodoba.