środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Kultura

Wystawa Australia jak Wrocław

13.01.2017 18:06 | 0 komentarzy | (q)

W minioną środę w Galerii OBOK, przy RCK RCI odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Australia jak Wrocław”, połączony z prelekcją Łukasza Pietrzyka - dziennikarza Polskiego Radia w Warszawie.

Wystawa Australia jak Wrocław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autor zdjęć na co dzień zajmuje się sprawami związanymi z młodymi ludźmi, szczególnie promując tanie i intensywne podróżowanie. Od kilku lat wykorzystuje możliwości, jakie dają media społecznościowe oraz spotkania z podróżnikami do szerzenia wiedzy na temat podróżowania po Polsce, Europie i Świecie. Do tej pory zwiedził wzdłuż i wszerz prawie 2,5 tysiąca kilometrów Polski za 120 złotych, za 200 Euro dotarł do Hiszpanii. Spełnił też swoje największe marzenie - odwiedził Australię, gdzie spędził miesiąc, zwiedzając 13 tysięcy kilometrów kontynentu, dzięki czemu mamy możliwość wyeksponowania u siebie jego fotografii.

Na spotkaniu oprócz ciekawej prezentacji multimedialnej, opowieści o życiu w tamtejszych miastach, czy o tym jak podróżuje się przez ten jakże dziki kontynent, obalone zostały mity i wyobrażenia o tym jak wygląda i jak bardzo groźna jest Australia.