środa, 20 września 2017

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Kultura

Artyści z Kijowa na noworocznej gali operetkowej w Raciborzu

09.01.2017 05:44 | 0 komentarzy | ż

W niedzielne popołudnie 8 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się kolejna gratka dla raciborskich melomanów. W noworocznej gali operetkowej w dawnej siedzibie Piastów zaprezentowali się soliści Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej.

Artyści z Kijowa na noworocznej gali operetkowej w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed publicznością zaprezentowali się - Julia Litvinova - sopran, Julia Tkaczenko – sopran liryczny, Vladimir Holkin - tenor oraz Dymitro Foszczanka - tenor, soliści Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej. Całość opatrzył odpowiednim słowem i dowcipem nieoceniony konferansjer - tenor Bartosz Kuczyk, który wprowadził słuchaczy w karnawałowy nastrój.

Artyści scen operowych i operetkowych przed raciborską publicznością zaprezentowali arie i duety ze słynnych operetek i musicali, a także szlagiery i piosenki z gatunku muzyki rozrywkowej. W trakcie koncertu nie zabrakło takich szlagierów jak: „Wielka sława to żart”, „Przetańczyć całą noc” czy „Czardasz”. Miłośnicy operetkowych duetów miłosnych usłyszeli jeden z największych przebojów - „Co się dzieje, oszaleję”. Znaczną większość programu artyści wykonali w języku polskim, ale nie tylko.

Więcej zdjęć na www.zamekpiastowski.pl.