Czwartek, 20 września 2018

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Kultura

Czy tacy aktorzy, to jeszcze amatorzy?

12.12.2016 11:31 | 0 komentarzy | ż

W niedzielne popołudnie 11 grudnia 2016 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się zaprzyjaźnione teatry amatorskie z Raciborza i Chorzowa.

Czy tacy aktorzy, to jeszcze amatorzy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy wspólny występ, to efekt zainicjowanej współpracy Teatru Amatorskiego „Na Zamku” z Raciborza i Amatorskiego Teatru „Reduta Śląska” z Chorzowa. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu.

Jako pierwszy zaprezentował się Amatorski Teatr „Reduta Śląska”, z programem rozrywkowym pt. „Rodzinka”. Teatr ten jest najstarszym w regionie i jednym z najstarszych w Polsce teatrów amatorskich. Od 1933 r. działa w Chorzowie (obecnie w ChCK).

Następnie przed publicznością wystąpili artyści Teatru Amatorskiego „Na Zamku”. Raciborzanie powtórzyli, nie tylko dla gości z Chorzowa, ale również dla raciborzan program artystyczny „Graj, piękny Cyganie” w ramach cyklu „Z biesiadą przez świat”. Występujący zaprezentowali się w pięknych strojach cygańskich uszytych przez Agatę Kucharzyk z Będzina, sfinansowanych ze środków projektu, zrealizowanego w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plakatów z dotychczasowych występów Teatru Amatorskiego „Na Zamku” z Raciborza.

Więcej zdjęć TUTAJ.

źródło: zamekpiastowski.pl