środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Kultura

Jest dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gorzycach. Tymczasowy...

08.12.2016 06:46 | 0 komentarzy | art

Bibianna Dawid, obecny dyrektor Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach od nowego roku zostanie pełniącą obowiązki dyrektora powołanego do życia Gminnego Centrum Kultury, które skupi wszystkie dotychczasowego placówki kultury. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Scalenie WDK-ów w Gorzycach, Czyżowicach i Olzie w jeden organizm jest autorskim pomysłem Daniela Jakubczyka, wójta Gorzyc. Gmina tym samym poszła w kierunku, w jakim już kilka lat temu podążyły sąsiednie samorządy: w Lubomi, w Godowie czy w Mszanie. 

Bibiannie Dawid pełnienie obowiązków dyrektora powierzył wójt Jakubczyk. Jak wyjaśnia będzie je pełniła do czasu wyłonienia dyrektora w procedurze konkursowej lecz nie dłużej niż do końca 2017 r. Dlaczego konkurs zostanie ogłoszony dopiero później? Tego wójt w swoim oświadczeniu na stronie internetowej urzędu gminy nie precyzuje. Nieoficjalnie jednak dowiedzieliśmy się, że konkurs zostanie ogłoszony wtedy, kiedy do swoich obowiązków zawodowych wróci dyrektorka WDK w Olzie, która obecnie przebywa na macierzyńskim. Wójt chce by miała ona możliwość wzięcia udziału w konkursie. 

Bibianna Dawid i tak będzie jednak zapewne faworytem konkursu. Przemawia za nią bogate doświadczenie i osiągnięcia zawodowe. W kulturze pracuje od 16 lat, w tym ponad 7 lat na stanowisku dyrektora Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach. Posiada doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków z programów infrastrukturalnych i kulturalnych. Posiada też trzeci stopień Instruktora Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego.