Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Kultura

„W zwierciadle satyry” - promocja książki Zbigniewa Woźniaka na Zamku Piastowskim

08.11.2016 21:47 | 0 komentarzy | (q)

„W zwierciadle satyry” - to tytuł nowej książki Zbigniewa Woźniaka, właściciela pałacu w Wojnowicach. Promocja wydawnictwa odbyła się we wtorkowe popołudnie 8 listopada 2016 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

„W zwierciadle satyry” - promocja książki Zbigniewa Woźniaka na Zamku Piastowskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie spotkania można było usłyszeć fragmenty publikacji, które recytowali artyści Teatru Amatorskiego „Na Zamku” oraz autor. Na zakończenie można było zakupić książkę i otrzymać dedykację od samego autora. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nowa publikacja to zbiór wierszowanych satyr i przemyśleń autora. Podczas spotkania autorskiego, w miłej atmosferze, przy kawie można było nie tylko wysłuchać recytacji niektórych utworów, ale i porozmawiać z autorem. Oddawana do rąk Czytelnika książka jest debiutem Zbigniewa Woźniaka w nowej dla niego formie literackiej wypowiedzi. Czytając pisane wierszem krótkie utwory satyryczne można poznać poglądy autora na tematy: filozoficzne, lokalne, przyrodnicze, związane z kobietami, seniorami, zdrowiem itp.

Zbigniew Woźniak wychował się w Katowicach. Od dwudziestu siedmiu lat jest związany z Raciborzem, prowadząc tu działalność biznesową. Od trzynastu lat jest właścicielem pałacu w Wojnowicach, któremu po wieloletniej dewastacji nie tylko przywrócił charakter pałacowy, ale i tchnął w niego życie, również kulturalne. Działają w nim dwa muzea: Muzeum Dawnej Wsi oraz Muzeum Horroru, które można zwiedzać. Podobnie jak pałacowe wnętrza. W ramach „Stowarzyszenia Pałac w Wojnowicach – wczoraj, dziś, jutro”, którego jest prezesem, od lat organizuje różnego rodzaju imprezy kulturalne. Przed dwoma laty autor wydał książkę sensacyjną: „OKO ZŁA”, której akcja toczy się w murach wojnowickiego pałacu.