Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Kultura

45. urodziny Spodka z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej

23.10.2016 21:07 | 0 komentarzy | (q)

Lady Pank, Marek Piekarczyk, Cree, Myslovitz, Kaliber 44, Miuosh na scenie, a wszystko prowadzone prze ikony Programu Trzeciego Polskiego Radia – Piotra Barona i Piotra Stelmacha. Tak swoje 45. Urodziny obchodził Spodek w Katowicach.

45. urodziny Spodka z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To właśnie w katowickim Spodku przeżywaliśmy wiele historycznych momentów, to tutaj polscy siatkarze zostali mistrzami świata, koszykarki i lekkoatleci mistrzami Europy, a hokeiści pokonali Rosjan. To w Spodku na scenie pojawiły się największe gwiazdy muzyki Metallica, Joe Cocker, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Deep Purple, The Cure, Genesis, Robert Plant i Jimmy Page, Black Sabbath, Mike Oldfield, Rammstein, Iron Maiden, Robbie Wiliams, Depeche Mode czy Korn.

I te właśnie chwile wspominali w sobotę artyści, sportowcy i tłumy fanów, którzy pojawili się by świętować 45. urodziny tego legendarnego już obiektu. Pierwszy na scenie pojawił się Marek Piekarczyk, który swoim potężnym rockowym głosem oddał hołd, między innymi, Tadeuszowi Nalepie. Zaraz potem zespół Myslovitz wykonał „Sunday Morning” grupy The Bolshoi i przypomniał swoje największe przeboje.

Występy gwiazd przeplatane były muzycznymi wspomnieniami w wykonaniu zespołu Takton Band. Mogliśmy wysłuchać coverów takich legend jak Leonard Cohen, Joe Cocker, Chumbawamba, Depeche Mode czy Metallica.

Na dłuższą chwilę główną scenę opanowali również reprezentanci muzyki z gatunku hip-hop – utwory z nowej płyty zaprezentowali powracający po dłuższej przerwie Abradab i Joka – muzyczna ikona – zespół Kaliber 44. Dla swojej katowickiej publiczności, znane większości utwory wyśpiewał także Miuosh.

Finał koncertu należał do legendarnej już grupy Lady Pank i zespołu Cree, prowadzonego przez Sebastian Riedel’a – syna zmarłego lidera grupy Dżem. Licznie zgromadzona publika śpiewała swoje ulubione utwory, takie jak „Zawsze tam gdzie ty, „Marchewkowe Pole”, „Zamki na piasku” czy „Czerwony jak cegła”.

Wydarzenie historyczne, muzycznie ciekawe i różnorodne z dobrą oprawą artystyczną. Poprzeczka postawiona bardzo wysoko, pozostaje poczekać na 50-lecie, a w międzyczasie cieszyć się wydarzeniami organizowanymi w Spodku. Z zapowiedzi usłyszanych podczas koncertu urodzinowego wynika, iż wracają między innymi takie imprezy jak Metalmania czy Odjazdy.

Maciej Kanik | nowiny.pl