Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Kultura

Mocny początek Festiwalu Sztuk Wszelkich w Jastrzębiu-Zdroju

20.10.2016 10:15 | 0 komentarzy | (q)

W środę wieczór, w Jastrzębiu-Zdroju, rozpoczął się 16. Festiwal Sztuk Wszelkich ZDERZENIA DZIAŁAŃ WRAŻLIWYCH. Przez 4 dni festiwalu można będzie podziwiać wystawę fotograficzną, spotykać się z ciekawymi ludźmi kultury, brać udział w spektaklach teatralnych i koncertach muzycznych.

Mocny początek Festiwalu Sztuk Wszelkich w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas pierwszego dnia uczestnicy mogli spotkać się z niesamowitym księdzem, poetą (choć sam tak nie lubi być nazywanym) i malarzem Andrzejem Gruszką. W otoczeniu jego prac malarskich można było posłuchać fragmentów wierszy czytanych, między innymi przez samego autora, przeplatanych historyjkami biograficznymi.

Muzyczne atrakcje, w drugiej części wieczoru, zapewniła utalentowana kompozytorka, tekściarka – obdarzona niezwykłą wrażliwością - Zuzanna. Przy akompaniamencie gitary, pianina i akordeonu czarowała publiczność chwytliwymi historiami zawartymi w tekstach swoich utworów.

Festiwal Sztuk Wszelkich ZDERZENIA DZIAŁAŃ WRAŻLIWYCH potrwa do niedzieli – każdy wrażliwy na sztukę znajdzie coś dla siebie w bogatym programie przygotowanym przez organizatorów. Szczegółowy plan znaleźć można na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju, pod adresem http://mok.jastrzebie.pl. Do zobaczenia na miejscu.

Maciej Kanik | nowiny.pl