Czwartek, 29 października 2020

imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza

RSS

Kultura

Nowy Harry Potter i magiczna noc w księgarni Sowa

19.10.2016 12:08 | 0 komentarzy | ma.w

Trzy pytania do Dariusza Biela z księgarni Sowa o pełną niespodzianek premierę książki "Harry Potter i przeklęte dziecko".

Nowy Harry Potter i magiczna noc w księgarni Sowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
październik
21 piątek

Noc z Harrym Potterem w Księgani Sowa

Start 21.10.2016 o godz. 23:00 wstęp wolny

– Na rynek księgarski powraca Harry Potter. Czy w związku z premierą nowej książki z tym bohaterem szykuje się kolejne wydarzenie w pańskiej księgarni?

– Noce z Potterem należą do najbardziej udanych imprez w Sowie, więc i tym razem zaprosimy naszych klientów na pełną niespodzianek premierę o północy. Zapraszamy w nocy z piątku na sobotę. Zapewniam, że to wielka frajda dla dzieci móc odwiedzić księgarnię o takiej porze. Przygotujemy specjalne rabaty i dodatki do zakupionych wtedy u nas książek.

– Kolejne książki o Potterze były bestsellerami w pańskiej księgarni. Czy nowej pozycji pt. Harry Potter i Przeklęte Dziecko też rokuje pan taką przyszłość?

– Serię z Potterem sprzedałem w ilości nieporównywalnej z jakimkolwiek innym tytułem. Inne były jednak realia rynkowe. Dziś księgarnie konkurują z dyskontami spożywczymi. Wierzę, że nowa książka znajdzie wielu nabywców właśnie u nas, zwłaszcza w premierową noc. Warto przeżyć takie wydarzenie. Zapada w pamięć na długie lata. Nasza księgarnia zmieni się nie do poznania, tak jak przy poprzednich premierach. Ja sam wdzieję strój czarodzieja.

– O której zaczynacie sprzedaż?

– Możemy to zrobić minutę po północy z piątku na sobotę, bo polska premiera wypada 22 października. Należymy do księgarni patronackich wydawnictwa Media Rodzina, które ma prawa do tytułu. Do księgarni zapraszamy w piątek od godz. 23.00. Będą m.in. magiczne eliksiry i gorąca czekolada, a to dopiero początek atrakcji.