Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Maluchy w krainie dźwięku. Koncerty w Raciborskim Centrum Kultury

27.09.2016 09:01 | 0 komentarzy | ż

Z myślą o najmłodszych Raciborskie Centrum Kultury przygotowało niecodzienny cykl koncertów umuzykalniających zatytułowany "Maluchy w krainie dźwięku".

Maluchy w krainie dźwięku. Koncerty w Raciborskim Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowa propozycja RCK skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także do rodzin spodziewających się potomstwa.

Cykl inspirowany jest badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.

Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.

Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.

„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze - na kolorowych matach i kocykach. Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.

Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy: Dorota Banaś – skrzypce, wokal, prowadzenie, Monika Szczecina – flet, animacje, Szymon Gołąbek – gitara, Ronald Tuczykont - kontrabas, Andrzej Schneider – fortepian i perkusja, zaś pomysłodawcą i realizatorem cyklu jest Grażyna Miczka.

Pierwszy koncert z cyklu rozpocznie się 8 października o godz. 15.30 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury. Liczba miejsc ograniczona.

Bilety w cenie: 15 zł ulgowe (dla dzieci) i 25 zł normalne do nabycia w kasach RCK lub na stronie www.rck.com.pl. Honorowane karty ,,SENIOR 60+'' i ,,RODZINA+'' (tylko przy zakupie w kasach RCK ).

Więcej informacji na stronie internetowej www.rck.com.pl oraz profilu „Maluchów” na Facebooku. Co miesiąc nowe koncerty, inne tematy i zabawy.