środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Kultura

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Grubson i Mesajah opanowali Wodzisław

31.07.2016 18:23 | 1 komentarz | (q)

Zakończyła się 13. edycja festiwalu reggae w Wodzisławiu. Drugi dzień należał zdecydowanie do niezwykle energicznego i kolorowego Mesajah i polskiego rapera Grubsona. Na Stadionie Miejskim zagrali także: Region, Roots Rocket, Bez Jahzgh, Habakuk i Dancehall Masakrah.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi - Grubson i Mesajah opanowali Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drugi dzień tylko potwierdził, że Wodzisław zamienił się na dwa dni w Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi – z początku nieco leniwa wakacyjna atmosfera zmieniła się w prawdziwe szaleństwo. Nie zabrakło gwiazd na scenie i rozgrzanych do czerwoności zwolenników tej hipnotycznej jamajskiej odmiany muzyki pod sceną.

Po występach nieco mniej znanych formacji pojawił się częstochowski Habakuk i rozkołysał publikę. Istniejący na scenie już od 26 lat zespół to polska legenda gatunku. Nagrali 9 płyt, w 2007 roku byli headlinerem Przystanku Woodstock a z informacji zamieszczonych na ich stronie można wyczytać, że zagrali już grubo ponad 1000 koncertów. Reggae z elementami rocka, elektroniki, dubu i folku popłynęło tym razem z wodzisławskiej sceny.

To co zdarzyło się potem nikt, kto zdecydował się spędzić sobotni wieczór na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu nie zapomni jeszcze długo. Najpierw skoczny, roztańczony, pozytywny Manuel Rengifo Diaz czyli Mesajah pokazał to co w muzyce reggae najlepsze. Tłumnie zgromadzeni pod sceną fani, w każdym wieku, śpiewali, podskakiwali, tańczyli w rytmach reggae z najwyższej półki. O godzinie 23:00, na ponad 1,5 godziny, do swojego, nieco odmiennego od głównego nurtu festiwalu, świata zabrał uczestników polski raper Grubson. Dobrze przygotowany i wyreżyserowany występ, bardzo emocjonalne teksty, poruszające wiele istotnych kwestii, rewelacyjny kontakt z publicznością i skoczna hip-hopowa muzyka okazały się gotową receptą na sceniczny sukces. Festiwal zakończył zespół Dancehall Masakrah.

Duża dawka pozytywnych emocji, dobra organizacja, wiele muzycznych gwiazd i wspaniała, kolorowa publiczność sprawiły, iż z niecierpliwością czekam na kolejną edycję festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi w Wodzisławiu. Jestem pewny, iż wiele osób podziela mój entuzjazm.

Maciej Kanik | nowiny.pl