środa, 22 września 2021

imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

RSS

Kultura

Wodzisław Śląski - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi

30.07.2016 17:52 | 18 komentarzy | (q)

„O jak dobrze Cię widzieć, o jak dobrze Cie słyszeć” śpiewał wczoraj zespół Tabu - niekwestionowana gwiazda wieczoru wodzisławskiego reggae festiwalu „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”.

Wodzisław Śląski - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wodzisławiu trwa święto fanów muzyki – największy, organizowany już od trzynastu lat festiwal reggae w południowej Polsce. Niepowtarzalna rodzinna atmosfera, dobra zabawa, brak opłat za wstęp i pozytywny, pełen miłości przekaz ze sceny to wizytówki tego wydarzenia.

Początek pierwszego dnia nie zapowiadał jeszcze sukcesu, śladowe ilości fanów pod sceną, lekki deszcz i kołyszące dźwięki muzyki tworzyły raczej klimat pikniku rodzinnego. Wszelkie wątpliwości rozwiał jednak zespół Pozyton Soundsystem który swoją niezwykłą energią zaczarował to miejsce i tak już zostało do końca. Chwytliwe teksty, wciągające w zabawę taneczne rytmy muzyki reggae i świetny kontakt z publicznością rozgrzały Wodzisław i nikt już nie miał wątpliwości, że to Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi.

Po nieco mniej energetycznym występnie formacji Shashamane na scenie pojawiła się kolejna petarda – zespół Vavamuffin. Ten polski zespół grający muzykę reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall, z Pawłem Sołtysem znanym jako Pablopavo w składzie, zabrał wodzisławską publiczność w niezapomnianą podróż w jamajskie klimaty. Wspólne śpiewanie tekstów i niespożyta energia, fruwającego co jakiś czas w powietrzu lidera formacji – Krzysztofa Fląta pseudo Reggaenerator pozostaną jeszcze długo w pamięci uczestników.

Prawdziwą wisienką na torcie, hitem wieczoru, okazał się jednak występ gospodarzy i twórców całego zamieszanie – wodzisławskiej formacji Tabu. „Ważne są w życiu marzenia teraz już wiem. Ważne bym w życiu miał cel” śpiewał uwielbiany przez fanów Rafał Karwot. A ten festiwal i jego publiczność są zapewne dowodem na to, że marzenia się spełniają.

Pierwszy dzień zakończył występ zespołu Zion Train. W dniu dzisiejszym na scenie zobaczymy między innymi zespoły Habakuk, Mesajah i Dancehall Masak-Rah a także polskiego rapera występującego pod pseudonimem Grubson.

Przybywajcie do Wodzisławia by dołączyć do roztańczonego, rozśpiewanego, kolorowego tłumu fanów muzyki reggae.

Maciej Kanik | nowiny.pl