środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Kultura

Colours of Ostrava 2016 – cztery szalone, kolorowe dni

18.07.2016 15:13 | 0 komentarzy | (q)

Piętnasta edycja międzynarodowego festiwalu Colours of Ostrava 2016 dobiegła końca. 350 atrakcji przygotowane na 4 festiwalowe dni już za nami.

Colours of Ostrava 2016 – cztery szalone, kolorowe dni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

76 zespołów zagranicznych, 54 lokalnych, 20 scen, około 1600 artystów, 300 tysięcy metrów kwadratowych terenu, 268 metrów kwadratowych ekranów LED to tylko kilka liczb pokazujących ogrom przedsięwzięcia. Cztery dni zabawy w przyjaznej atmosferze naszych południowych sąsiadów, którzy udowodnili po raz kolejny, że mimo nie ograniczonego dostępu do alkoholu można w sposób kulturalny, bez cienia agresji delektować się muzyką w wielonarodowym towarzystwie.

W ostatni dzień festiwalu nie zabrakło również gwiazd wielkiego formatu – niezwykle energetycznym występem rozgrzał publikę chorwacki duet wiolonczelowy 2Cellos, w nieco liryczne klimaty wprowadził brytyjski Passenger a koncertem finałowym zakończył festiwal Underworld – legenda muzyki elektronicznej. Zapewne na długo zapadnie w pamięci wszystkim uczestnikom koncert niemieckiego Al Jawala – bałkańskie rytmy, taniec wśród publiczności przy dźwiękach saksofonów i plemiennych bębnów z odrobiną elektroniki to niezapomniane chwile – piekielna uczta muzyczna.

Cztery niezapomniane dni w otoczeniu wszechobecnej muzyki, na terenie zrewitalizowanej huty w Dolnych Witkowicach w towarzystwie przyjaznych, uśmiechniętych ludzi praktycznie w każdym wieku to powinien być pewny punkt programu każdego z nas. Nie mogę już doczekać się kolejnej edycji.

Maciej Kanik | nowiny.pl