Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Kultura

Warsztaty fotograficzne „Okiełznać światło” w Jastrzębiu-Zdroju

10.07.2016 13:22 | 2 komentarze | (q)

W sobotę jastrzębski Park Zdrojowy opanowali miłośnicy fotografii. W ramach warsztatów zorganizowanych przez Jastrzębski Klub Fotograficzny Niezależni uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami korzystania z oświetlenia studyjnego w studiu i plenerze. Dzięki uprzejmości firmy Quadralite każdy mógł w praktyce sprawdzić nie tylko swoje umiejętności, ale i sprzęt.

Warsztaty fotograficzne „Okiełznać światło” w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podstawowe modyfikatory światła oraz techniki oświetleniowe stosowane w fotografii, praca z lampami błyskowymi w studiu i plenerze, specyfika światła błyskowego oraz ograniczenia i korzyści z jego stosowania czy praca z modelką to tylko cześć tematów, które zostały omówione podczas sobotnich zajęć. Warsztaty poprowadził Marcin Wożniak – Brand Manager marki Quadralite. Do zdjęć pozowały jastrzębskie modelki: Wiktoria Rygiel, Magdalena Błatoń i Dominika Dobrzańska. O ich piękne makijaże zadbała wizażystka Anna Jaszczyszyn, a fryzury wyczarowała Weronika Walczak.

Warsztaty „Okiełznać światło” po raz kolejny udało się zrealizować dzięki współpracy JKF „Niezależni” z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Warsztaty mają na celu nie tylko propagowanie fotografii wśród amatorów i osób profesjonalnie zajmujących się tą dziedziną sztuki, ale także integrację środowiska fotograficznego i promocję miasta Jastrzębie-Zdrój.

Maciej Kanik | nowiny.pl