Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Kultura

Mocny polski skład na Colours of Ostrava 2016

23.05.2016 15:13 | 0 komentarzy | (q)

Colours of Ostrava to jedna z najbardziej prestiżowych czeskich imprez muzycznych. Multigatunkowy festiwal znany w całej Europie, zachwyca zarówno warstwą artystyczną, jak i rozrywkową, stanowiąc fantastyczną propozycję dla poszukiwaczy wakacyjnych przygód. 

Mocny polski skład na Colours of Ostrava 2016
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Główną atrakcję festiwalu pozostają niezmiennie koncerty, organizowane na najwyższym poziomie. Co rok line-up zachwyca zestawieniem najlepszych międzynarodowych artystów, reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne.

W tym roku czescy organizatorzy postarali się o siedem gwiazd z Polski. To wielki ukłon w stronę polskich entuzjastów festiwalu, bowiem corocznie do Ostrawy przyjeżdża coraz więcej naszych rodaków, szukających nie tylko czeskich festiwalowych wrażeń, ale chcących również podążać za zróżnicowanymi muzycznymi trendami, których nasi południowi sąsiedzi gwarantują wiele. Jakich artystów z Polski możemy się spodziewać w tym roku?

  • Brodka - młoda i utalentowana, niezależnie od trendów, idzie zawsze we własnym artystycznym kierunku. Do Ostrawy przywiezie nowy album "Clashes", którego polska premiera zaplanowana jest na 13 maja. Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw ostatnich lat w sprzedaży pojawi się również w całej Europie.
  • Artur Rojek - piosenkarz, kompozytor i autor tekstów, który pozostaje wierny swoim ideałom i chętnie dzieli się muzycznymi odkryciami jako założyciel i szef Off Festiwalu. Przez 20 lat frontman jednych z najważniejszych polskich zespołów - Myslovitz i Lenny Valentino. Obecnie z powodzeniem realizuje się solowo.
  • Fismoll - piosenki śpiewane w języku angielskim, z delikatnością i intymnością przy akompaniamencie gitary akustycznej. Jak sam przyznaje, mocno inspiruje go muzyka islandzka i nie trzeba długo go słuchać, by wiedzieć, że atmosfera Jego utworów opiera się przede wszystkim na emocjach.
  • Freeborn Brothers - wesoła grupa trzech muzyków, dla których melodia i energia znaczy więcej niż cokolwiek innego. Sami określają się jako "spontaniczna orkiestra" i zapewniają, że rozbawianie publiczności to ich ulubione zajęcie!
  • Anna Maria Jopek & Kroke - Krakowskie trio słynne z twórczości inspirowanej muzyką klezmerską, która w połączeniu z wokalizami Anny Marii, nabiera niepowtarzalnego, niemal mistycznego brzmienia.
  • Maria Peszek - już po raz drugi będzie reprezentować Polskę podczas Colours of Ostrava! Tym razem przywiezie ze sobą... "Karabin"! Nowy album artystki to przede wszystkim osobiste teksty oraz emocjonalne i nonkonformistyczne utwory - zapowiada się wyjątkowo WYSTRZAŁOWY koncert!
  • Syny – czyli skład Piernikowski i 1988. By opisać tę bezkompromisową działalność nie trzeba jej ciąć pojęciami "awangardowa" i "eksperymentalna". Dwóch raperów proponuje nowe spojrzenie na hip-hop, a zarazem powrót do korzeni, czerpiąc garściami z klasyki i łącząc ją z łamanym basem i szumiącą elektroniką.