środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Kultura

Tancerze pomogą Michałkowi

08.04.2016 06:46 | 0 komentarzy | kozz

Tradycją stało się, że koncerty SKZR „Źródło” w okresie wiosennym i zimowym mają rangę wydarzenia charytatywnego. Nie inaczej będzie 10 kwietnia w RCK.

Tancerze pomogą Michałkowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Nie biletujemy imprezy, natomiast organizujemy oficjalne zbiórki publiczne do puszek kwestarskich na potrzeby chorego dziecka. Podczas najbliższego koncertu zbieramy dla 4-letniego Michała Junki z Raciborza. Chłopczykowi ze względu na nowotwory trzeba było usunąć obydwie nerki, więc jest czternaście godzin dziennie przykuty do dializatora. Prócz tego boryka się jeszcze z padaczką i subkliniczną tarczycą. Jego mama jak i sam Michał są pełni optymizmu, chcą żyć i cieszyć się każdą chwilą. Naszym zadaniem jest zebranie pieniędzy, aby jego życie było jak najbardziej zbliżone do życia rówieśników. Myślę, że wszyscy widzowie, którzy przyjdą na koncert, znowu staną na wysokości zadania – stwierdziła prezes „Źródła”.

10 kwietnia w pierwszej części koncertu o godznie 14.30 wystąpią trzy grupy młodsze podlegające weryfikacji. W drugiej części która rozpocznie się o 17.00, zatańczą mażoretki, zespoły tańca nowoczesnego i najstarsza grupa folkloru. – Nasze dzieci mają to szczęście, że mogą skakać, hasać, bawić się, więc chcemy, żeby Michał również mógł przybliżyć się do radości i beztroskiego życia – zaznaczyła Krupa-Gawron.

(kozz)

fot. OQL