Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Kultura

Raciborzanie znani i nieznani – nowy cykl w Raciborskim Centrum Kultury

25.03.2016 09:08 | 0 komentarzy | ż

Raciborskie Centrum Kultury co jakiś czas zamierza przypominać pochodzące z naszego miasta osoby wyjątkowe. Był już koncert z udziałem Tomasza Jedza, teraz RCK zaprasza na spotkanie z Janem Surgą i spektakl z udziałem Roksany Lewak.

Raciborzanie znani i nieznani – nowy cykl w Raciborskim Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Raciborzu urodziło się i wychowało kilku wspaniałych, znanych artystów. Jednym z nich jest Tomasz Jedz, tenor aktualnie współpracujący z Teatrem Capitol z Warszawy. Z okazji Dnia Kobiet odbył się galowy koncert z jego udziałem. Kolejnymi niezwykłymi osobami, o których chce nam przypomnieć RCK są Jan Surga I Roksana Lewak.

Roksana Lewak, aktorka Teatru Ludowego z Krakowa wystąpi 3 kwietnia o 14.00 na sali widowiskowej RCK (ul. Chopina 21) w spektaklu dla dzieci pt. „Tatsu Taro – syn smoka”. Jest to piękna japońska baśń o chłopcu poszukującym swojej matki. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK i na stronie www.rck.com.pl.

Jan Surga to raciborzanin, który na zrobionym przez siebie rowerze przejechał ponad 8 tysięcy kilometrów w ciągu jednych wakacji przemierzając Europę. Otwarcie wystawy zdjęć z jego podróży oraz spotkanie z nim odbędzie się 1 kwietnia o godz. 17.00 w Galerii OBOK (Raciborskie Centrum Informacji, ul. Długa 2). Wydarzenie będzie inaugurowało rozpoczęcie sezonu wypożyczali rowerów działającej przy RCI. Wstęp wolny.