środa, 20 czerwca 2018

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Kultura

Raciborska biblioteka ma specjalną ofertę dla osób starszych

08.03.2016 07:00 | 0 komentarzy | ż

Pogarszający się wzrok nie musi być przeszkodą w lekturze ulubionych książek a z komputerem można zaprzyjaźnić się po pięćdziesiątce – przekonuje raciborska biblioteka i zaprasza do skorzystania z ciekawej oferty mającej na celu aktywizację osób starszych. 

Raciborska biblioteka ma specjalną ofertę dla osób starszych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla czytelników, których męczy czytanie książek drukowanych czcionką normalnej wielkości, biblioteka proponuje dostęp do ponad 100 tytułów książek z serii „Duże Litery”. Wśród pozycji, wydanych w dużym formacie z czytelną czcionką, użytkownik znajdzie znane i popularne książki m.in. „Wariatkę z Komańczy” M. Nurowskiej, „We dnie, w nocy” A. Kołakowskiej, „Diabli nadali” A. Rudnickiej czy „Bez mojej zgody” J. Picoult.

A co jeśli przez wzgląd na wiek, chorobę lub niepełnosprawność czytelnik nie może przyjść do biblioteki? Wystarczy zadzwonić do najbliższej miejsca zamieszkania filii bibliotecznej i zamówić książkę „na telefon”!

- Na telefony czekamy od poniedziałku do piątku, w godzinach otwarcia filii. Czytelnik jednorazowo może wypożyczyć osiem tytułów książek, w tym z serii „Duże Litery” lub dwa tytuły zbiorów audiowizualnych. Książki wypożyczamy na okres 30 dni a zbiory audiowizualne na okres 1 tygodnia. Służymy ponadto radą w doborze lektury – informuje Krystyna Komarek, kierownik Wypożyczalni Głównej.

Z kolei osoby po 55 roku życia, które rozpoczynają swoją przygodę z komputerem lub chciałyby zdobyć nowe umiejętności, raciborska biblioteka zaprasza do udziału w kolejnej edycji bezpłatnego kursu komputerowego „Internet 55+”. W ramach 7 tygodniowego szkolenia, czytelnicy poznają podstawy obsługi komputera, nauczą się pisać w edytorze tekstu, obsługiwać program do obróbki zdjęć Picasa, założą własną skrzynkę e-mailową i konto na Facebooku, a także poznają praktyczne udogodnienia, jakie daje Internet.

Zgłoszenia na kurs będą przyjmowane do 8 kwietnia w Sekretariacie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 lub telefonicznie pod nr  tel. 32 415 37 24. Ilość miejsc ograniczona!

źródło: MiPBP w Raciborzu