Czwartek, 20 lutego 2020

imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

RSS

Kultura

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Wodzisławskie Centrum Kultury imprezami stoi

09.01.2016 12:01 | 0 komentarzy | (q)

Wodzisławskie Centrum Kultury od lat prowadząc swoją działalność ożywia kulturalnie miasto. Organizuje koncerty, spektakle, imprezy plenerowe, festiwale, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz seanse filmowe. Tylko w 2015 roku WCK zorganizowało aż 342 wydarzenia kulturalne.

Wodzisławskie Centrum Kultury imprezami stoi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ten imponujący wynik składa się między innymi 50 imprez estradowych, koncertów, festiwali muzycznych oraz 14 imprez plenerowych. Do tego 9 spektakli dla szkół oraz koncertów edukacyjnych, a także 5 przeglądów twórczości artystycznej. Aktorzy wielkiego formatu na wodzisławskiej scenie gościli dwukrotnie, zaś najmłodsi widzowie z teatrem spotkali się siedmiokrotnie. Oprócz tego warsztaty, zajęcia artystyczne, wycieczki, których łącznie było 70. Kino Pegaz działające przy WCK tylko w 2015 roku zagrało aż 185 seansów filmowych.

Hey, Raz Dwa Trzy, German Brass, Jerzy Połomski, Kabaret Moralnego Niepokoju, Neo-Nówka, spektakle w gwiazdorskiej obsadzie jak "Goło i wesoło" czy "Kochanie na kredyt", to tylko niektóre z propozycji, jakie pojawiły się w repertuarze na 2015 rok. Także 2016 zapowiada się bardzo obiecująco. - Rok rozpocznie się wyjątkowym koncertem noworocznym w wykonaniu Zespołu "Vladislavia" w Kościele WNMP w Wodzisławiu Śląskim. Przed nami "Wesoła wdówka" w wykonaniu Opery Śląskiej, II edycja Festiwalu Weselnego, recital fortepianowy Tomasza Lisa, koncert śląskich szlagrów Happy Folk. To tylko w styczniu. Co w następnych miesiącach? Z okazji Walentynek zapraszamy na spektakl "Pod niemieckimi łóżkami". Na scenie zobaczymy Tamarę Arciuch, Bartosza Opanię i Bartłomieja Kasprzykowskiego. Natomiast wielkim wydarzeniem muzycznym na pewno będzie koncert zespołu Voo Voo, który zaplanowaliśmy na marzec - informuje Marek Sobota, kierownik Impresariatu WCK.