Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Kultura

Tomasz Lis wystąpi w Wodzisławiu [ZAPOWIEDŹ]

04.01.2016 12:22 | 0 komentarzy | ż

Podbił Londyn teraz wystąpi dla wodzisławskiej publiczności. Tomasz Lis to polski pianista, który zrobił karierę w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Ten znakomity solista i jeden z najbardziej cenionych akompaniatorów wystąpi na deskach sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury już 16 stycznia o godzinie 18:00.

Tomasz Lis wystąpi w Wodzisławiu [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tomasz Lis od ponad 15 lat mieszka w Londynie koncertując w Wielkiej Brytanii, Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Występuje solowo i z orkiestrą. Jest też uznanym w Wielkiej Brytanii akompaniatorem towarzyszącym wokalistom o światowej renomie. Koncert w Wodzisławiu Śląskim jest trzecim w Polsce po 10 latach nieobecności artysty w rodzinnym kraju.

W zeszłym roku ukazała się jego debiutancka płyta „Impromptus” z utworami Franza Schuberta, Fryderyka Chopina i Gabriela Fauer’a. "Impromptus" to specyficzna forma muzyczna o ścisłej trójdzielnej symetrii, w charakterze ulotna, nierzadko improwizacyjna. W programie wodzisławskiego recitalu znajdzie się: w pierwszej części "Pory Roku Op.37b Piotra Czajkowskiego", w drugiej "4 Impromptu Chopina" oraz "4 Scherzo E-dur Op.54".

Tomasz Lis jest  uznanym pianistą o klasie światowej. Wielokrotnie występował z recitalami fortepianowymi, a także jako wykładowca podczas Festiwalu Songfest w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Systematycznie uczestniczy też w wydarzeniach muzycznych, a jego koncerty solowe emitowane są przez brytyjskie i kanadyjskie rozgłośnie radiowe. Koncert w Wodzisławiu Śląskim jest elementem trasy koncertowej w Polsce w sezonie 2015/2016.

Bilety w cenie 40 zł można rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek - wtorek - czwartek - piątek 12:00 - 17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>.

źródło: WCK, fot. tomasz-lis.com