Piątek, 6 grudnia 2019

imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

RSS

Kultura

Elżbieta Biskup zrezygnowała z obowiązków dyrektora

16.12.2015 08:20 | 3 komentarze | ma.w

Elżbieta Biskup, która od 15 lat szefuje Młodzieżowemu Domowi Kultury, pełniąca ostatnio obowiązki dyrektorskie w placówce, złożyła rezygnację. Zarząd Powiatu przyjął ją uchwałą 9 grudnia. – Będę uczyć, czyli robić to, co najbardziej sobie cenię – powiedziała nam była dyrektor.

Elżbieta Biskup zrezygnowała z obowiązków dyrektora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zostawia za sobą 15 festiwali ekologicznych i 4 festiwale piosenki europejskiej – imprez, które stały się kulturalnymi wizytówkami powiatu. Doceniali ją trzej kolejni starostowie – Henryk Siedlaczek, Jerzy Wziontek i Adam Hajduk. Obecny, Ryszard Winiarski również z uznaniem wypowiadał się o jej pracy. – O okolicznościach mojej decyzji nie chcę mówić. Uzasadnienie przekazałam moim zwierzchnikom – tłumaczy E. Biskup. Wicestarosta Marek Kurpis wyjaśnia, że zawarł z byłą dyrektorką MDK dżentelmeńską umowę by nie upubliczniać powodów jej decyzji.

– Zamierzam nadal nauczać młodzież i prowadzić zespół Miraż – zapowiada pani Elżbieta. Nie kryje, że poprzez sieć kontaktów branżowych myśli o projektach ponadregionalnych, w których może wziąć udział. Na razie cieszy się z kolejnego sukcesu swojej podopiecznej Ani Wyszkoni, która na swojej najnowszej płycie umieściła kolędę napisaną przez Andrzeja Biskupa, męża szefowej MDK. Elżbieta Biskup będzie zarządzała placówką do 28 lutego. 1 grudnia zaczął się okres wypowiedzenia aktualnej umowy p.o. dyrektora.

(m)

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.