Czwartek, 14 listopada 2019

imieniny: Rogera, Serafina, Agaty

RSS

Kultura

Ale wkoło jest wesoło, czyli Gwiazdka Serc 2015 - zobacz zdjęcia

11.12.2015 21:07 | 0 komentarzy | kozz, (q)

Przedsiębiorcy, politycy, nauczyciele, ludzie kultury bawili zgromadzoną w Raciborskim Centrum Kultury publiczność. Polecamy fotorelację z tegorocznej Gwiazdki Serc - to trzeba zobaczyć.

Ale wkoło jest wesoło, czyli Gwiazdka Serc 2015 - zobacz zdjęcia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Chociaż zmieniają się wykonawcy, zmienia się tytuł przewodni wydarzenia, cel pozostaje ten sam. Dzięki temu, że przybyliście, kupiliście bilety cegiełki pomożecie tym, którzy tej pomocy potrzebują. Dzisiejsze motto Gwiazdki brzmi „Ale wkoło jest wesoło”, zatem bawmy się, radujmy i cieszmy z najdrobniejszych rzeczy - tymi słowami Tadeusz Ekiert, prezes Raciborskiej Izby Gospodarczej otworzył XV edycję Gwiazdki Serc.

W roli artystów amatorów tradycyjnie zobaczyliśmy samorządowców, lekarzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej, czy pracowników największych firm w powiecie raciborskim. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Raciborska Izba Gospodarcza.

Tradycyjnie wieczór rozpoczął się od recytacji wiersza lekarza Marka Labusa. Nastrojową aurę przerwał zespół Los Izbos piosenką „Ale wkoło jest wesoło”. Rockowe klimaty kontynuował Zbigniew Woźniak, znany lokalny przedsiębiorca. Właściciel Muzeum Horroru w Wojnowicach zaprezentował utwór wybitnie motywujący, będący apelem do Raciborza, o bardzo pozytywnym przesłaniu. - „Zrób coś i ty dla Raciborza”, by nie hejtować, nie marudzić, nie być żałosnym, tylko coś razem zrobić, żeby było fajnie, abstrahując oczywiście od polityki - mówił Zbigniew Woźniak.

Ale Gwiazdka Serc to nie tylko rock, na tym koncercie, każdy znajduje coś dla siebie. Zatem dla tych, którzy już nie mogą doczekać się Świąt, zespół Miraż prezentował kolędy w nowych muzycznych aranżacjach oraz mix niezapomnianych piosenek z dawnych lat. Wraz z wokalistami wystąpiła założycielka Mirażu - Elżbieta Biskup.

Atrakcją tej edycji był pokaz gry na dudach w wykonaniu zespołu Częstochowa Pipes & Drums. Po  muzykach swoje umiejętności recytatorskie prezentował były poseł RP - Henryk Siedlaczek. Po przejażdżce śląskim wehikułem czasu, tancerka Justyna Małecka zaprezentowała przepiękny układ taneczny, zaś zespół Puls z Opawy stepując, wprowadził czeski akcent do wydarzenia. Dobre humory nie opuszczały zarówno publiczności, jak i artystów, a na scenie swoje wokalne talenty zaprezentowali także weterani Gwiazdki Serc, czyli niebywale zgodne małżeństwo Aleksandry i Stanisława Gamrotów.

Na scenie po krótkiej przerwie, publiczność ponownie przywitał POMPA BAND. Tuż po muzycznym przejściu, wkroczyli amatorzy kabaretów. Wicestarosta raciborski Marek Kurpis w duecie z Mariuszem Kaletą, dyrektorem szkoły w Rudniku wystąpili w zabawnym skeczu, podobnie jak prowadzący Gwiazdkę Serc Julia Parzonka z Markiem Mocem. Mimo, że za oknem zimno i nieprzyjemnie, w sali RCK zrobiło się naprawdę gorąco, gdy na scenie pojawili się „Żeglarze” w towarzystwie tancerki Manueli Krzykały.

W tanecznym klimacie publiczność trzymali pracownicy EKO OKIEN, którzy wystąpili do piosenek Michaela Jacksona. Na scenie prezentowali się również pracownicy Straży Granicznej oraz taneczny duet Anny i Krzysztofa Wolnych. „Jadą wozy kolorowe” zaśpiewała Katarzyna Ekiert, a Roksana Lewak, artystka pochodząca z Raciborza, zaprezentowała publiczności piosenkę z repertuaru Rafała Kmity „Dziwka z Krochmalnej”. Na finał wszyscy występujący artyści amatorzy zaśpiewali wspólnie „Trzeba mi wielkiej wody”.

źródło: RIG


Dla kogo pomoc?

Podczas dotychczasowych koncertów udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Wydano je m.in. na zakup sprzętu dla Domu dla Dzieci im. Jana Pawła II w Raciborzu, Hospicjum Św. Józefa w Raciborzu oraz Oddziału Laryngologicznego i Dziecięcego Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Udało się również wyposażyć w komputery i programy pracownię logopedyczną w Domu Pomocy dla Dziewcząt Niepełnosprawnych „Różany Pałac” w Krzyżanowicach. Sfinansowano także zabiegi rehabilitacyjne dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz dziewczynki z rozszczepem kręgosłupa. Dzięki „Gwiazdce Serc” ufundowano także program stypendiów dla szkół ponadgimnazjalnych Raciborza. Lista wszystkich instytucji i osób, które uzyskały wsparcie jest długa (można ją znaleźć na stronie RIG-u: www.rig-raciborz.pl).


Zobacz również: