Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Kultura

Bożonarodzeniowy kiermasz w Nędzy na bogato

07.12.2015 13:01 | 0 komentarzy | woj

Występy zespołów, wokalistów mniejszych i większych, przedstawienia dla dzieci, wspólne kolędowanie, czytanie bajek, przepyszne świąteczne specjały i oryginalne dekoracje. Tegoroczny kiermasz świąteczny w Nędzy, tym razem zorganizowany wspólnie przez Gminne Centrum Kultury i przedszkole, był wyjątkowo bogaty!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odwiedzający byli zachwyceni. - Naprawdę sporo się dzieje, widać, że organizatorzy zrobili wszystko, żeby goście się nie nudzili! - uśmiechali się Arek i Karolina. - Występy dzieci są fantastyczne, jestem wzruszona. A o stoiskach nawet nie wspomnę, prawdziwe cudeńka! - zachwycała się pani Jadwiga. - Jest super, bardzo się nam podoba. I kupiłyśmy różne dekoracje, i zjadły dużo dobrego, bo różne tradycyjne, świąteczne potrawy - chwaliły panie Lidia i Kornelia.

- W tym roku kiermasz po raz pierwszy organizowany wspólnymi siłami przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy i tutejsze przedszkole. Po raz pierwszy też kiermasz był dwudniowy - mówiła Julia Parzonka z GCK. - Dużo pomogły również władze gminy. Połączenie sił był wspaniałym pomysłem! - dopowiada dyrektor przedszkola Monika Kupczyk.

Pierwszego dnia mnóstwo działo się na scenie - świetnie przygotowane przedszkolaki śpiewały kolędy i pastorałki, dla zwiedzających wystąpili młodzi i zdolni wychowankowie Gminnego Centrum Kultury, ze swoim recitalem wystąpiła rodzima wokalistka Klaudia Stabik-Skorupa, były koncerty zespołu Joanny Solich oraz rockowego "Raportu Dobowego" na co dzień związanego właśnie z GCK.

Różnorodnością zaskakiwały też stoiska. Było w czym wybierać. Począwszy od smacznych, świątecznych smakołyków: barszczu, bigosu, pierogów, pieczonych jabłek, ciasteczek i moczki, przez piękne, własnoręcznie robione ozdoby świąteczne, po artykuły, które chętnie były kupowane na prezenty dla bliskich.

Przepiękne dekoracje bożonarodzeniowe, którymi można było zarówno ozdobić własny dom, jak i przeznaczyć na prezent dla bliskich, wykonały własnoręcznie panie z Przedszkola w Nędzy. Wybór był ogromny. - Spotykałyśmy się już od października, żeby zdążyć przed kiermaszem - uśmiecha się Teresa Augustyn, nauczycielka z przedszkola. 

Nie zabrakło atrakcji również drugiego dnia. Od samego rana były konkursy i zabawy dla dzieci, wspólne kolędowanie, czytanie bajek i koncert Gminej Orkiestry Dętej Gminy Nędza. Gwoździem programu była wizyta samego św. Mikołaja, któremu pomagały minionki!

materiał nadesłany