środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Kultura

Koncert kolęd w Mikołaju coraz bliżej. Zaśpiewa Monika Kuszyńska

01.12.2015 12:25 | 2 komentarze | żet

6 stycznia w Święto Trzech Króli odbędzie się XV Koncert Kolęd Tradycyjnych i Pieśni Bożonarodzeniowych. Warto wspomnieć o jego gwiazdach. Przybyli do kościoła św. Mikołaja raciborzanie będą mogli wysłuchać kolęd i pieśni w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej - byłej wokalistki Varius Manx i reprezentantki Polski na 60. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Koncert kolęd w Mikołaju coraz bliżej. Zaśpiewa Monika Kuszyńska
Monika Kuszyńska w drugim półfinale 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku (fot. Ailura, wikipedia.org, CC BY-SA 3.0 at)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz parafię św. Mikołaja koncert odbędzie się 6 stycznia 2016 roku (koncert zostanie poprzedzony mszą świętą o godz. 17:00, sam koncert rozpocznie się o godz. 18:15). Kolędy tradycyjne i pieśni bożonarodzeniowe (autorstwa m.in. Elżbiety i Andrzeja Biskupów) wyśpiewają m.in. wokaliści zespołu MIRAŻ, Marzena Korzonek, Roksana Lewak i Hania Hołek. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Monika Kuszyńska, była wokalistka zespołu Varius Manx.

- Oprawę muzyczno-instrumentalną naszego koncertu stanowić będą: Szkolna Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Fr.Chopina w Opolu pod dyrekcją HUBERTA PROCHOTY oraz zespół muzyczny pod dyrekcją ANDRZEJA KASZUBY - informuje Elżbieta Biskup.

Oczekując zbliżającego się koncertu polecamy relację z poprzedniego, w którym kolędy i pieśni zaśpiewała m.in. Ania Wyszkoni:

Ludzie:

Ania Wyszkoni

Ania Wyszkoni

Piosenkarka

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka.