Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ostatni w tym roku Wieczór Sztuk przy kawie [ZAPOWIEDŹ]

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na ostatni w tym roku Wieczór Sztuk, który odbędzie się w piątek 20 listopada 2015 r. o godz. 18.00.

Ostatni w tym roku Wieczór Sztuk przy kawie [ZAPOWIEDŹ]

W programie Wieczoru:

  • koncert zespołu Po Prostu,
  • finisaż wystaw w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej - OFFO 2015 http://offo.dl.pl (Witold Englender - „Neratov 2004-14”, Kamil Myszkowski - „Fotosynteza”, Krzysztof Szlapa - "Ustąp mi słońca"),
  • otwarcie wystawy malarstwa "Przy kawie" (Magdalena Krężelok, Aleksandra Leśniewicz, Joanna Tyc),
  • spotkanie z pisarką i ilustratorką Joanna Furgalińską,
  • stoisko z publikacjami Joanny Furgalińskiej, degustacja kawy i yerba mate, stoisko z orginalną biżuterią.

Na cały wieczór - wstęp wolny!


Po Prostu - zespół od 2012 r. tworzą muzycy będący laureatami wielu konkursów i nagród muzycznych, którzy swój warsztat i doświadczenie przez wiele lat zdobywali w różnych formacjach współpracując m.in. z Markiem Raduli i Bernardem Maseli. Stąd pochodzi zamiłowanie artystów do eklektyzmu, wyrażane i diomami jazzu, poprock'a czy funku. Założycielami Po Prostu są Michał Adamek (bas) oraz Paweł Galisz (perkusja), którzy początkowo stworzyli duet. Z czasem jednak poszerzyli skład o wokal Agnieszki Król oraz klawisze Roberta Czecha. Jako ostatni do grupy dołączył gitarzysta Michał Husak. Punktem centralnym brzmienia grupy jest nasycony energią wokal, oparty na solidnych fundamentach gitary basowej, przeplatanej bogatą harmonią instrumentów klawiszowych i gitary. Ukoronowaniem brzemienia zespołu jest energiczna perkusja.

Magdalena Krężelok - urodziła się w 1983 na Śląsku, gdzie spędziła dzieciństwo, obecnie mieszka z mężem i dziećmi w Trójwsi Beskidzkiej skąd pochodzi jej rodzina. W 2013 r. uzyskała tytuł magistra sztuki, obroniła z wyróżnieniem dyplom malarski w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w pracowni malarstwa profesor Elżbiety Kuraj, dodatkowo aneks u profesor Anny Kowalczyk-Klus z przedmiotu media rysunkowe - bazując na warsztatach z dziećmi stworzyła serię grafik. Jest laureatką konkursów artystycznych, ma za sobą kilka wystaw indywidualnych oraz udział w wielu zbiorowych.W malarstwie interesuje mnie człowiek, w człowieku zaś ta jego warstwa, która możliwa jest do poznania bardziej intuicyjnie aniżeli namacalnie. Malując portret - maluję moje relacje z daną osobą, moje wyobrażenie o niej, moje odczuwanie portretowanej postaci. Obcując z płótnem przywołuję wizerunek portretowanej postaci, jaki noszę w pamięci. Wychodząc z realistycznej formy, w kolejnych etapach uciekam od niej, balansując na granicy bogatej fakturalnie abstrakcji kolorystycznej. Z historii sztuki najbliższe są mi zagadnienia "- izmów" XX wieku, z których czerpię wiele inspiracji.

Joanna Tyc - urodziła się w 1989 r. w Bielsku-Białej. Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Juliana Fałata w Bielsku Białej, gdzie zrealizowała dyplom w specjalności: wystawiennictwo. Zdobycie pierwszych szlifów w zakresie sztuki stało się przyczynkiem do dalszego rozwoju zainteresowań w tejże dziedzinie. Uzyskała dyplom licencjacki w specjalności malarskiej kreacji obrazu w pracowni prof. Ireneusza Botora. W 2014 obroniła tytuł magistra sztuki, dyplom w pracowni prof. Elżbiety Kuraj i dr hab. Krzysztofa Dadaka. Pracuje w Miejskim Domu Kultury w Bielsku-Białej, gdzie prowadzi zajęcia z ceramiki dla grup dziecięcych i młodzieżowych, jak i zajęcia plastyczne. Praca ta pozwoliła jej na zdobycie doświadczenia pedagogicznego i przyczyniła się do dalszego pogłębiania zainteresowań w dziedzinie sztuki. Oprócz pracy pedagogicznej, bierze czynny udział w organizacji poszczególnych wystaw, uczestniczy w komisjach m.in. Konfrontacji Plastycznych Młodych Twórców w Bielsku-Białej. Jest organizatorką akcji i warsztatów artystycznych w Polsce i Czechach.

Aleksandra Leśniewicz - urodziła się w 1989 r. w Rybniku, wychowała się na wsi, blisko czeskiej granicy. Tam też w otoczeniu przyrody, odnalazła w sobie zamiłowanie do tworzenia - od śpiewania aż po zainteresowanie malarstwem. Aktualnie mieszka z mężem i synkiem w Rybniku. W 2010 r. zdobyła licencjat z malarstwa pod okiem prof. Kazimierza Cieślika. W 2013 r. obroniła tytuł magistra sztuki w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w pracowni malarstwa prof. Elżbiety Kuraj. Na co dzień jest nauczycielka historii sztuki w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim, oraz uczy plastyki w Zespole Szkół w Mszanie. Uwielbia pracę z młodzieżą i dziećmi, która daje jej wiele radości i satysfakcji. Wystawia indywidualnie, bierze udział w wystawach zbiorowych.

Joanna Furgalińska - urodziła się w Katowicach. W latach 1978-1984 studiowała na Katowickim Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Graficzka, malarka, ilustratorka i autorka książek. Głównym tematem jej malarskich zainteresowań są klimaty i nastroje wynikające z lokalnych, śląskich inspiracji. Miała wiele wystaw indywidualnych, między innymi dwukrotnie w Ottawie (grafika), dwukrotnie w Amsterdamie (grafika), dwukrotnie w Krakowie (malarstwo i grafika), w Oslo (ilustracja), Kępnie (malarstwo, grafika i ilustracja), dwukrotnie w Tarnowskich Górach (malarstwo, grafika i ilustracja), w Bytomiu (malarstwo i grafika), Gliwicach (malarstwo) i wielu innych miejscach. Prace autorki znajdują się w zbiorach muzealnych w kraju oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Jest autorką ilustracji do kilkudziesięciu książek. Wydała kilka autorskich książek dla dzieci. Jest także autorką trzech książek z cyklu Ślónsko godka dla Hanysów i Goroli, ilustrowanego słownika, komiksu Achim godej i ilustrowanej książki kucharskiej. Prowadzi na Facebooku profil Achim godej - ślónsko godka dla Hanysów i Goroli.

Kamil Myszkowski - fotograf, dziennikarz piszący o fotografii. Jest członkiem i współzałożycielem Grupy Fotograficznej Poza Kadrem działającej przy Miejskim Domu Kultury Kazimierz w Sosnowcu. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Od 2010 r. w swoich działaniach artystycznych wykorzystuje fotografię otworkową. Autor licznych wystaw indywidualnych, uczestnik wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych.

Krzysztof Szlapa - rocznik '87, od urodzenia mieszka w Katowicach, członek Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski, autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, częsty gość w Żywym Skansenie Fotografii, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w Galerii Za Szybą w Katowicach. Jest laureatem nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej i organizatorem warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych we współpracy z różnymi instytucjami oraz autorskich spotkań. Z wykształcenia filolog.

Witold Englender - utytułowany artysta AFIAP, członek Honorowy Stowarzyszenia Twórców - Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Zasłużony dla Fotografii Polskiej, nagrodzony srebrnym medalem ZDFP, srebrną odznaką FASFwP, Nagrodą Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej oraz za upowszechnianie kultury. Często wystawia indywidualnie, brał udział w ponad dwustu wystawach pokonkursowych. Był członkiem Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Harcerskiej Agencji Fotograficznej, Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego Niezależni, Gliwickiego Towarzystwa Fotograficznego, Grupy A'74, aktualnie członek honorowy LTF w Zielonej Górze. Autor Krótkiego przewodnika po zakładach fotograficznych Górnego Śląska od początku fotografii do końca I Wojny Światowej (stypendium Marszałka Województwa Śląskiego) i Małego conieco nie tylko o fotografii. Kolekcjoner starej fotografii - kolekcja ponad 10000 zdjęć. Organizator wystaw popularyzujących historię fotografii. Od 1997 roku prowadzi własną galerię Ciasna w Jastrzębiu Zdroju, a od 2005 roku współorganizuje Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej - OFFO http://offo.dl.pl oraz jest członkiem GTO, czyli Grupy Trzymającej OFFO.

źródło: DK Chwałowice, mal. Joanna Tyc

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].