środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Kultura

10 listopada dowiemy się, kto zaczarował Racibórz prozą i wygrał 1000 złotych

06.11.2015 10:51 | 0 komentarzy | ż

Po ubiegłorocznym sukcesie konkursu „Racibórz prozą zaczarowany”, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta Racibórz ponownie zaprosili raciborzan do zaprezentowania literackich talentów.

10 listopada dowiemy się, kto zaczarował Racibórz prozą i wygrał 1000 złotych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Na konkurs wpłynęło 15 prac. Na razie trwa ich czytanie i ocenianie, więc nie możemy zdradzić żadnych szczegółów. Pewne natomiast jest to, że zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł – komentuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor raciborskiej biblioteki - W konkursie nie liczy się wiek ani doświadczenie, a jedynie lekkie pióro oraz pomysł na interesującą i oryginalną fabułę.

Przypomnijmy, że tematyka prac, które można było zgłaszać do konkursu była dowolna, jednak musiała w jakimś stopniu nawiązywać do Raciborza.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w najbliższy wtorek 10 listopada o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wieczór uświetni koncert raciborskiego zespołu Babski Kwartet w składzie: Monika Fita, Elżbieta Skrzymowska, Zuzanna Tomaszewska i Monika Zippel.

źródło: MiPBP w Raciborzu