Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Kultura

Epidemia na Śląsku:

Na Zamku o Jerzym Schommannie - raciborskim pisarzu z XVI wieku

01.11.2015 07:00 | 0 komentarzy | ż

„Jerzy Schomman – życie i twórczość raciborskiego pisarza i polemisty z XVI wieku” - to tytuł wykładu, jaki wygłoszą Ewa Koczwara i Ewa Kuźnik w ramach projektu „Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin”, który realizują wspólnie Powiat Raciborski oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Na wykład zapraszamy we wtorek 3 listopada do sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o godz. 17.00, wstęp wolny.

Na Zamku o Jerzym Schommannie - raciborskim pisarzu z XVI wieku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas ostatniego już spotkania z lokalną historią będzie można otrzymać publikację pt. „Ziemia raciborska – postacie, zjawiska historyczne, gospodarka” pod redakcją Norberta Miki. Książka wydana w 2014 r. zawiera referaty wygłoszone w dwóch poprzednich edycjach projektu.

Celem projektu jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski, poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu