Piątek, 22 marca 2019

imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

RSS

Kultura

Poznaj laureatów XXXV Wodzisławskich Spotkań z Folklorem

26.10.2015 13:10 | 0 komentarzy | ż

24 października w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyły się XXXV Wodzisławskie Spotkania z Folklorem. Impreza ta od lat przyciąga do Wodzisławia Śląskiego pasjonatów kultury ludowej.

Poznaj laureatów XXXV Wodzisławskich Spotkań z Folklorem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ponad pięciuset uczestników z całej południowej Polski zmierzyło się na wodzisławskiej scenie, dając popis swoich umiejętności i wyraz ogromnej pasji do twórczości ludowej. Jury w składzie Irena Sauer, Renata Rak, Lucyna Szłapka, Stefania Zembala-Dudek oraz Aleksander Smaga zdecydowało, że najlepszymi w poszczególnych kategoriach są:

GAWĘDZIARZE, kategoria do 15 lat

  • I miejsce - Michał Duda - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 z Wodzisławia Śląskiego

GAWĘDZIARZE, kategoria powyżej 15 lat

  • I miejsce - Wanda Miller - Wodzisławskie Centrum Kultury "Nie Dejmy Się"
  • II miejsce - Czesław Żemła - Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka - Leszczyny oraz II miejsce - Katarzyna Gojowy - LO 1 z Wodzisławia Śląskiego
  • III miejsce - Marta Twardzik - Miejski Ośrodek Kultury z Orzesza

ŚPIEWACY LUDOWI, kategoria do 15 lat

  • I miejsce - Marta Wachtarczyk - SP 1 z Gorzyc
  • II miejsce - Amelia Wójcik - Miejski Ośrodek Kultury w Żorach
  • III miejsce - Agnieszka Mazelanik - OPP Przygoda z Rybnika oraz III miejsce -duet Natalia Maciejczyk, Alicja Zając - Gimnazjum w Gorzycach

ŚPIEWACY LUDOWI, kategoria powyżej 15 lat

  • I miejsce - Czesław Żemła - Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka - Leszczyny
  • II miejsce - Damiana Kurpanik - Miejski Ośrodek kultury w Żorach
  • III miejsce - Zofia Przeliorz - Żory

GRUPA ŚPIEWACZA, kategoria do 15 lat

  • I miejsce - Zespół Akord - SP 1 z Gorzyc (klasy VI)
  • II miejsce - Zespół Gama - Wiejski Dom Kultury Olza
  • III miejsce - Zespół Akord - SP 1 z Gorzyc (klasy V)

GRUPA ŚPIEWACZA, kategoria powyżej 15 lat

  • I miejsce - Zespół Olzanki - Wiejski Dom Kultury Olza
  • II miejsce - Zespół Mizerowianie - Gminny Ośrodek Kultury z Suszca
  • III miejsce - Grupa Zawadzianki - Zawada/ Zespół Małokończanie - Gminny Ośrodek Kultury z Zebrzydowic

KAPELA LUDOWA

  • I miejsce - Kapela Trzcinicoki - Gminny Ośrodek Kultury Jasło
  • II miejsce - Kapela z naszego miasteczka - Miejski Ośrodek Kultury Czerwionka-Leszczyny

LUDOWE FORMY TEATRALNE

  • I miejsce - zespół Szarotki - Miejski Ośrodek Kultury Orzesze

LUDOWE ZESPOŁY PIEŚNI I TAŃCA, kategoria szkoły podstawowe

  • I miejsce - Grupa Krople - OPP Przygoda - Rybnik
  • II miejsce - Grupa Fasolki z zespołu Tańca Ludowego "Przygoda" - OPP Przygoda - Tybnik
  • III miejsce - Zespół Zawadzianki - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 z Wodzisławia Śląskiego

LUDOWE ZESPOŁY PIEŚNI I TAŃCA, kategoria gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

  • I miejsce - Grupa Iskierki (grupa gimnazjalna) - OPP Przygoda - Rybnik
  • II miejsce - Zespół Folklorystyczny Ślązaczek z Pałacu Młodzieży z Katowic

źródło: WCK