Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Kultura

Okiełznać światło - warsztaty fotograficzne w Jastrzębiu-Zdroju

18.10.2015 14:55 | 0 komentarzy | (q)

W minioną sobotę, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się warsztaty fotograficzne „Szkoła fotografii FOMEI. Światło w fotografii studyjnej i plenerowej”. Swoją wiedzą w tym zakresie z uczestnikami podzielili się: Łukasz Borowski z Medikon Polska Sp. z o.o. oraz Grzegorz Szafruga – fotograf specjalizujący się w fotografii studyjnej i reklamowej.

Okiełznać światło - warsztaty fotograficzne w Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bezpłatne warsztaty zorganizował Jastrzębski Klub Fotograficzny ”Niezależni” we współpracy z firmą Medikon Polska Sp. z o.o. W warsztatach udział wzięli miłośnicy fotografii nie tylko z Jastrzębia-Zdroju, ale także przedstawiciele klubów fotograficznych z Rybnika i Żor. Wydawać by się mogło, iż okiełznanie światła to zadanie zgoła proste. Jak się okazało, aby wykonywać profesjonalne i oryginalne zdjęcia, które będą doceniane i zauważane, nie wystarczy sam pomysł. Trzeba posiąść też niezbędną wiedzę o świetle – znać jego źródła, moc, kierunki rozchodzenia się czy wpływ jego temperatury barwowej na ostateczny wygląd fotografii. Tego wszystkiego, w stworzonym na potrzeby warsztatów mini-studio fotograficznym, uczestnicy mogli dowiedzieć się od fachowców i pod ich czujnym okiem sprawdzać w praktyce. Do zdjęć pozowała modelka Arleta Golis, a firma FOMEI udostępniła oświetlenie studyjne (lampy błyskowe i światła ciągłego wraz z akcesoriami).

Duża frekwencja i czynny udział uczestników świadczy o tym, iż fotografia staje się coraz bardziej popularna, a takie inicjatywy pomagają bardziej świadomie korzystać z tego co oferuje nam rynek sprzętu fotograficznego.

Maciej Kanik | nowiny.pl