środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Kultura

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. Reggae Festiwal w Wodzisławiu rozpoczęty

24.07.2015 23:49 | 0 komentarzy | eMeL

Za nami początek już 12. odsłony Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi, nazywanego przez wszystkich Reggae Festem. Ciepłe klimaty, przyjemna atmosfera i niezapomniana zabawa, czyli wszystko, czym można opisać to jakże już popularne muzyczne wydarzenie w Wodzisławiu Śląskim.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. Reggae Festiwal w Wodzisławiu rozpoczęty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś w wodzisławskiej muszli koncertowej ruszyła kolejna edycja festiwalu reggae. Z pewnością wielu fanów jamajskich brzmień już od dawna miało zaznaczone w kalendarzu datę tego wydarzenia i z niecierpliwością jej wyczekiwało. 
Event rozpoczął się o godzinie 18. Wtedy też na tzw. „Giewoncie" chętni mogli zobaczyć warsztaty z gry na bębnach, prowadzone przez grupę „Foliba & Ablaye Badji". Ci odważniejsi oczywiście mogli spróbować swoich sił w grze na tym instrumencie. 
Inauguracji imprezy dokonali „Dr Love & Slaveah & Cheeba". Inne formacje jakie wystąpiły to znany już wcześniej z najcieplejszych afrykańskich rytmów „Foliba & Ablaye Badji" oraz „Yardee Crew & Pozyton Sound", „Grizzlee & „Kacezet", „Blackaut JA" & „Dreadsquad", „Splendid Sound" i ponownie „Dr Love & Slaveah & Cheeba".

Dla wszystkich, którzy nie mogli pojawić się w piątek, jeszcze nic straconego. Otóż w sobotę obędzie się druga część festiwalu, gdzie jak mówi 19-letni Kuba z Pszowa: „Dopiero będzie się działo". Wystąpią takie zespoły jak: „Sielska", „Krzywa Alternatywa" „Rootzmans", „United Flavour", „Damian Syjonfam", a także, jak co roku, organizator imprezy, czyli „Tabu".
Wszystkich chcących, choć na chwilę oderwać się od szarej codzienności, złapać płyty, poszaleć, pośpiewać, spotkać się ze znajomymi czy po prostu dobrze się bawić, serdecznie zapraszamy.

Festiwal Najcieplejsze Miejsce na Ziemi organizowany jest już od dwunastu lat. Darmowa formuła ściąga do miasta całe rodziny i tworzy atmosferę jamajskiego festynu. - Tu na prawdę da się poczuć miłość jaką niesie ze sobą muzyka reggae - zapewniają organizatorzy.

Dla gości festiwalu udostępnione jest strzeżone pole namiotowe. Poniżej szczegółowy program festiwalu.

Szczegółowe informacje na www.nmnz.pl

eMeL