Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Kultura

Rock'n'Roll w Parku Roth - koncert grupy Zgredybillies [ZAPOWIEDŹ]

10.07.2015 10:46 | 0 komentarzy | ż

Za piosenkę pt. „Całe życie na kredycie” otrzymali od jurorów programu "Must be the Music" cztery razy "tak". Ten i inne utwory w najbliższą niedzielę 12 lipca o godz. 17.00 "Zgredybillies" zagra w raciborskim parku Roth.

Rock'n'Roll w Parku Roth - koncert grupy Zgredybillies [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Muzyka chwytliwa dla ucha - zapowiada Janina Wystub, dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury, które koncerty letnie w parku Roth organizuje od kilku lat.

"Zgredybillies" w składzie: Andrzej Trojak, Remigiusz Hadka, Damian Drzymała i Artur Kudłacik to formacja, która powstała z fascynacji muzyką lat 50'tych. Inspirując się twórczością Elvisa Presleya, Johnego Casha i Eddiego Cocrana, zespół wykorzystuje charakterystyczne instrumentarium - skromne bębny, kontrabas oraz gitarę obsługiwaną z wprawą, werwą i energią.

Energetyczne koncerty osadzone w stylistyce rock’n’rolla, rythm and bluesa i country spotykają się z żywiołową reakcją każdego pokolenia.

Zespół wystąpił w programie "Must be the Music", gdzie wykonali piosenkę pt. „Całe życie na kredycie” i zostali decenieni przez wszystkich jurorów. Posłuchaj utworu: https://www.youtube.com/watch?v=qNOITJgA_I4.

Z kolei w następną niedzielę 19 lipca o godz. 18.00 wystąpi dobrze znana raciborzanom "Grupa Bez Nazwy" w składzie: Stefan Konopnicki – bas, Tadeusz Widota – perkusja, Jan Latka – klawisz, Anna Dawidów – flet poprzeczny, Artur Siedlaczek – klawisz, Maciej Muszyński – gitara, Agnieszka Busuleanu-Jaksik – wokal.

Zespół istnieje od 45 lat i związany jest z Raciborskim Centrum Kultury. W repertuarze grupy znajdują się największe standardy jazzowe, zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne. W programie usłyszymy utwory m.in. z rep. Elli Fitzgerald, Roberty Flack czy Andrzeja Zauchy.

źródło: RCK, oprac. żet