Wtorek, 19 listopada 2019

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Kultura

"Perspektywa" i orkiestra RCK na początek koncertów letnich w Parku Roth

23.06.2015 14:36 | 0 komentarzy | ż

Tegoroczny cykl tradycyjnych koncertów letnich w Parku Roth rozpocznie koncert zespołu wokalnego "Perspektywa" oraz Młodzieżowej Orkiestry RCK. Ważna informacja - zmienia się pora letnich koncertów. Wszystkie odbywać się będą tak jak do tej pory w niedziele, ale nie o godz. 16.00, a 17.00.

"Perspektywa" i orkiestra RCK na początek koncertów letnich w Parku Roth
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Perspektywa" działa od ośmiu lat w Raciborskim Centrum Kultury. Na repertuar składają się utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. W 2012 roku powstała grupa dziecięca, a od października 2013 roku działają trzy grupy: młodsza, średnia i najstarsza. Zespół bierze udział w licznych koncertach, konkursach oraz festiwalach, na których odnosi sukcesy.

Wokalistkom towarzyszyć będzie Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury. Grupa młodych i pełnych pasji instrumentalistów z dyrygentem Henrykiem Krótkim na czele proponuje widowni muzykę w stylu big-bandów, znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej, musicalowej i klasycznej, polskich i zagranicznych wykonawców.

- Orkiestry dęte przeżywają dziś prawdziwe odrodzenie. Dawniej przeważnie działaly przy zakładach pracy, dziś niekoniecznie. Zaczynają coraz częściej powstawać po prostu przy domach kultury - wyjaśnia szef orkiestry Henryk Krótki.

Orkiestra działa w RCK od 2012 roku. - Naturalne jest, że młodzież, która ze sobą gra, ćwiczy i dba o swój warsztat muzyczny, rozwija się. Koncerty zagrane i w kraju, i za granicą na całkiem przyzwoitym poziomie, świadczy o tym, że zespół jest warty zachodu - przyznaje dyrygent.

Pierwszy koncert z serii koncertów letnich w Parku Roth już w najbliższą niedzielę 28 czerwca o godz. 17.00. Wstęp oczywiście wolny.

źródło: RCK