środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Kultura

Konkurs fotograficzny DK Niedobczyce: za kilka dni upływa termin nadsyłania prac

22.05.2015 11:11 | 0 komentarzy | ż

Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach serdecznie zaprasza do udziału w ósmym już konkursie fotograficznym. Tym razem temat konkursu brzmi: PRACA. Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Celem konkursu jest ukazanie umiejętności postrzegania w ciekawy sposób podanego tematu.

Konkurs fotograficzny DK Niedobczyce: za kilka dni upływa termin nadsyłania prac
Fotografia "Starość też radość" Tomasza Zdulskiego zajęła II miejsce w jednej z poprzednich edycji konkursu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne. Dopuszczone do udziału zostaną wyłącznie prace autorskie osób powyżej 16 roku życia. Każdy autor może zgłosić maksymalnie trzy prace. Zdjęcia przesyłać należy w postaci odbitki na papierze (format zdjęć: nie mniejsze niż 20x30 cm) oraz w postaci pliku na płycie CD (JPG). Do zdjęcia dołączyć należy wypisaną kartę zgłoszenia w zaklejonej kopercie, na której wpisane będzie wyłącznie godło autora. Zdjęcie z tyłu również opisane ma być wyłącznie godłem. Dopuszcza się prace poddane obróbce cyfrowej. Szczegółowy regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia - na stronie www.dkniedobczyce.pl.

  • Pula nagród w tegorocznej edycji konkursu wynosi 2.300 zł.
  • Termin przyjmowania prac: 29 maja 2015.
  • Otwarcie wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zaplanowano na sobotę 13 czerwca na terenie Zabytkowej Kopalni "Ignacy" w Rybniku-Niewiadomiu - w trakcie kolejnej edycji "Industriady".

Przypomnijmy, że Dom Kultury Niedobczyce pierwszy konkurs fotograficzny zorganizował w 2008 roku. Konkurs "Znane i mniej znane zakątki Niedobczyc i najbliższych okolic" był - choćby z racji tematu - konkursem lokalnym, i zgromadził zaledwie dwunastu uczestników. Od tego czasu placówka zorganizowała kilka kolejnych konkursów. Z edycji na edycję nadsyłanych prac jest coraz więcej - dla przykładu w konkursie "Komórkowce i pstrykacze" (luty 2012) wzięły udział już dziewięćdziesiąt dwie osoby, a nadesłanych prac było ponad 350. Kolejne edycje niedobczyckich konkursów foto cieszą się coraz większą popularnością. Biorą w nich udział autorzy nie tylko z regionu (Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory i in.), ale także z całej Polski (m.in. Łódź, Jarosław, Kraków, Jelenia Góra).

Z roku na rok wzrasta ranga i prestiż Konkursu, który staje się jedną z wizytówek niedobczyckiego Domu Kultury. Poprzednie niedobczyckie konkursy fotograficzne nosiły tytuły: "Starość też radość", "Kryzys", "Kobieta pracująca", "Zbieracze", "Przez okno", "Bez granic". Ostatni konkurs rozwiązany został w maju 2014 roku i związany był z 25-leciem Wolnej Polski. Pierwsze miejsce w tamtej edycji konkursu zajęła Anna Kowalczyk z Warszawy.

Z pewnością i w tym roku możemy spodziewać się dużego zainteresowania konkursem oraz wysokiego poziomu nadsyłanych prac. Zapraszamy do udziału.

źródło: DK Niedobczyce.