środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Kultura

Pokłady Rocka 2015: w Jastrzębiu zagrał O.S.T.R. i HUNTER

04.05.2015 22:12 | 0 komentarzy | (q)

Kolorowo, różnorodnie, dla każdego – takimi określeniami można opisać imprezę, którą jastrzębski MOSiR zorganizował na Stadionie Miejskim z okazji Święta 3 Maja. Blues, rock, hip-hop, thrash i heavy metal to gatunki muzyczne, których można było posłuchać tego dnia w ramach „Pokładów Rocka”.

Pokłady Rocka 2015: w Jastrzębiu zagrał O.S.T.R. i HUNTER
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jako pierwszy swój hołd gigantom rocka i metalu – grupie AC/DC oddał zespół o przewrotnej nazwie DC/AC. Największych hitów Angusa i spółki, m.in. TNT, Highway to Hell czy Thunderstruck można było posłuchać w nieco kabaretowej oprawie.

Kolejną grupą, która opanowała scenę była Obstawa Prezydenta. Dobrze zagrany blues – szkoda tylko, że brakowało wprawionej w tym gatunku publiczności.

W okolicach godziny 19:00 Stadion zapełnił się charakterystycznie ubraną, kolorową młodzieżą i po niezłej rozgrzewce zafundowanej przez hip-hopowe Raptu Reprezentz na scenie pojawił się Adam Ostrowski, znany jako O.S.T.R. Dopiero wtedy można było poczuć jak duże pokłady energii tkwią w mieszkańcach Jastrzębia-Zdroju. Perfekcyjnie wykonane utwory, przyjazne dla ucha nawet nie wprawionego w tym gatunku muzyki słuchacza, pisane przez życie teksty przeplatane opowieściami znanego, utytułowanego łódzkiego rapera wciągnęły zebraną publikę w zabawę. „Proszę, zadeklarujcie chęć bycia dawcą organów po śmierci” apelował do słuchaczy charyzmatyczny Ostry.

Prawdziwą petardę zostawili organizatorzy na koniec – powstały w Szczytnie, założony przez gitarzystę Pawła “Draka” Grzegorczyka i perkusistę Grześka “Brooza” Sławińskiego zespół HUNTER był najlepszym możliwym zakończeniem tej imprezy. Mroczne heavy-metalowe klimaty, silne, kolorowe osobowości muzyków, duża różnorodność i mocne uderzenie zamieniły stadion w prawdziwy wulkan energii.

Z pewnością imprezę, którą swoją obecnością zaszczyciła pani prezydent Anna Hetman wręczająca nagrodę legendarnej już punkowej grupie „Psy Wojny” z okazji 30-lecia jej istnienia, można uznać za udaną.

Fot. Maciej Kanik, OQL