Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Kultura

Uczniowie I LO w Rybniku zajęli drugie miejsce na Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim [ZDJĘCIA]

15.04.2015 12:04 | 0 komentarzy | ż

XXI Festiwal Teatrów w Języku Angielskim już za nami. W tegorocznej edycji jury najwyżej oceniło sztukę Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu pt. „Natural Instinct”, zaś drugie miejsce wywalczyli uczniowie I LO w Rybniku (klasa 2b) ze sztuką „Is It This Story?”. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Żor ze sztuką „There’s A Method In My Voice”.

Uczniowie I LO w Rybniku zajęli drugie miejsce na Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nagrodę specjalną Ukrytego Jurora ufundowaną przez firmę Ecol otrzymała klasa 2a z I LO w Rybniku za sztukę „The Wurst Story Ever”. Ponadto jury przyznało nagrody dodatkowe i wyróżnienia – tytuł najlepszej aktorki i aktora przyznano Kamili Tamiole i Pawłowi Głowatemu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żorach. Za najlepszy duet komediowy uznano Kacpra Pilsza oraz Macieja Boczarskiego z klasy 2b (I LO w Rybniku), którym przyznano specjalną Nagrodę Filpa i Flapa.

Dodatkowe nagrody ufundowały szkoły językowe – Britannia wyróżniła nagrodą za najlepszą wymowę Klaudię Mizię z klasy 2b (I LO w Rybniku), zaś nagrodę Pascal Connect otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku za sztukę „The Room Of Bad Jokes”.

W konkursie na najlepszy plakat promujący kolejną edycję imprezy w I LO przyznano dwa pierwsze miejsca i jedno wyróżnienie. Wygrały prace Klaudii Wysiadeckiej (2f) oraz Karoliny Cyganek i Anny Kurpanik (1a). Wyróżnienie otrzymała Hanna Wencel (2d).

Jury XXI Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim:

  • Małgorzata Koczenasz - anglistka, konsultant metodyczny wydawnictwa Express Publishing oraz sponsor,
  • Anna Wiśniewska - anglistka, konsultant metodyczny wydawnictwa Pearson oraz sponsor,
  • Rafał Kosowski - anglista, lektor w szkole językowej Britannia, sponsor nagrody za najlepsza wymowę,
  • Eric Young - native speaker, lektor w szkole językowej Britannia, sponsor nagrody za najlepsza wymowę, pasjonat teatru,
  • John Widdop - native speaker, lektor w szkole językowej Pascal Connect, sponsor nagrody za oryginalność, pasjonat literatury.

Ukryty Juror: Zofia Paszenda - absolwentka PWST we Wrocławiu, zawodowo zajmująca się teatrem.

źródło: I LO Rybnik, oprac. żet