Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Kultura

Suplement do Walentynek, czyli koncert w miłosnym klimacie

03.03.2015 12:33 | 0 komentarzy | ż

W najbliższy piątek 6 marca o godz. 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21, odbędzie się koncert "Suplement do walentynek", na który co roku zaprasza Klub Piosenki Poetyckiej i Aktorskiej ATLANTYDA.

Suplement do Walentynek, czyli koncert w miłosnym klimacie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co w programie? Publiczność usłyszy piosenki artystyczne, obcojęzyczne oraz piosenki pop. - Wszystko oczywiście w miłosnym klimacie - mówi instruktorka Irena Hlubek. Wystąpią członkowie ATLANTYDY oraz zaproszeni goście.

Klub działa w Raciborskim Centrum Kultury już od kilkunastu lat! Założyła go i prowadzi Irena Hlubek. Zespół skupia młodzież śpiewającą i grającą na instrumentach, jak również piszącą własne teksty i muzykę. Jego członkowie występują na prestiżowych konkursach poezji śpiewanej zajmując wysokie lokaty.

- Nie wszyscy lubią poezję, jak mawiała Szymborska, ale poezja śpiewana ma swoich wiernych fanów - twierdzi instruktorka Irena Hlubek. - Ja na niej wyrosłam. Starsze siostry, już studentki słuchały Bułata Okudżawy i wtedy zastanawiałam się co może być w tym fascynującego. Dziś wiem, że do poezji śpiewanej trzeba dojrzeć, by ją w pełni zrozumieć i pokochać.

Kuba Blokesz, młody artysta występujący dziś na wielu scenach nie tylko w kraju, zaczynał właśnie w ATLANTYDZIE, przekonuje, że "wszystko jest poezją". - Może nią być, jeśli spojrzymy inaczej. Jeśli spróbujemy się oderwać od myślenia, że ma być "ciepło, miło i przyjemnie", można zobaczyć poezję we wszystkim. Czasem miejsca godne uwagi, godne tego, zebyśmy się nad nimi zatrzymali, bywają bardzo niepozorne - twierdzi młody artysta.

Piątkowy wieczór warto spędzić w miłosnym klimacie w RCK. Bilety w cenie 5 zł.

źródło: RCK