Czwartek, 18 kwietnia 2019

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Kultura

Harry Potter wciąż na topie, czyli ciąg dalszy ferii z biblioteką [ZDJĘCIA]

04.02.2015 20:58 | 0 komentarzy | żet

Drugi dzień ferii w Bibliotece obfitował w wiele magicznych atrakcji. Uczestnicy poznali dalszy ciąg ciekawej historii Harrego Pottera, jego przyjaciół, nauczycieli, szkołę i panujące tam zwyczaje.

Harry Potter wciąż na topie, czyli ciąg dalszy ferii z biblioteką [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każde dziecko poprzez tiarę przydziału zostało zakwalifikowane do odpowiedniego domu. Następnie wspólnie ozdabiały ich herby.

Nie obyło się też bez quizu tematycznego i głośnego czytania przygód Harrego Pottera, które to bardzo przypadły dzieciom do gustu. - Świetnie bawiliśmy się przy tworzeniu gry memory oczywiście związanej tematycznie z Hogwartem, w którą będziemy grać na następnych zajęciach - relacjonuje bibliotekarka Marta Rajchel.

Kolejną atrakcją była druga część warsztatów plastycznych z Szymonem Telukiem. Rysownik opowiadał młodszej grupie o różnicach między karykaturą i portretem, wcześniej oczywiście przedstawiając w bardzo ciekawy sposób historię obu form. Następnie pokazał krok po kroku, jak stworzyć karykaturę posiłkując się licznymi przykładami gwiazd filmu i estrady.

Uczestnicy rysowali siebie nawzajem, a następnie samych siebie i kogoś znanego tylko z pamięci. Wszystkie prace zostały wzbogacone o atrybuty i inskrypcje podkreślające komizm. Podczas popołudniowych warsztatów młodzież poznawała tajniki grafiki koncepcyjnej, bez której nie powstałyby ani „Gwiezdne wojny”, ani też „Władca Pierścieni”. Uczestnicy dowiedzieli się jak wymyślać i fachowo narysować postacie, tła i rekwizyty, które potem stają się częścią gry komputerowej, filmu czy komiksu. Jutro dalszy ciąg atrakcji!

źródło: MiPBP w Raciborzu