Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Kultura

Rok 2014 w Wodzisławskim Centrum Kultury, czyli impreza... co drugi dzień

27.01.2015 12:35 | 0 komentarzy | ż

Z roku na rok ilość imprez organizowanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury rośnie. Liczby mówią same za siebie. W roku 2012 było ich 137, w 2013 – 166, natomiast w 2014 padł kolejny rekord – 178 imprez.

Rok 2014 w Wodzisławskim Centrum Kultury, czyli impreza... co drugi dzień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ten imponujący wynik składa się między innymi 12 spektakli dla szkół oraz koncertów edukacyjnych, 8 przeglądów twórczości artystycznej, 11 imprez plenerowych. Do tego aż 58 imprez estradowych, koncertów oraz festiwali muzycznych. Na deskach WCK grupy kabaretowe wystąpiły aż 8 razy. Nie zabrakło również spektakli dla dorosłych (4) oraz dzieci (7). Oprócz tego warsztaty, zajęcia artystyczne, wycieczki, których łącznie było 71.

Artur Andrus, Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, Ania Rusowicz, Mnozil Brass, Grzegorz Turnau, Kabaret Hrabi, Paranienormalni, Kabaret Młodych Panów, to tylko niektóre z gwiazd polskiej i zagranicznej sceny, które zagościły w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Także 2015 rok zapowiada się bardzo obiecująco. - Rok rozpoczął się wyjątkowym koncertem braci Golec. Za nami również „Zemsta nietoperza” w wykonaniu Opery Śląskiej, pierwsza edycja Festiwalu Weselnego. Co przed nami? Występ legendarnej formacji HEY, następnie zwycięzcy 8. edycji programu „Must be the music”, grupy Besides. Na początku marca zapraszamy na spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Goło i wesoło”. Już dziś możemy zdradzić, że kwiecień i maj upłynie nam pod znakiem kabaretów - informuje Agnieszka Trzeciok z WCK.

źródło: WCK, oprac. żet