środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Kultura

Orszak Trzech Króli na ulicach Rybnika [ZAPOWIEDŹ]

01.01.2015 21:17 | 0 komentarzy | ż

6 stycznia po raz pierwszy w Rybniku odbędzie się przemarsz orszaku Trzech Króli. Parada, której początek zaplanowano na godz. 14.00, przejdzie ulicą Czecha w dzielnicy Chwałęcice.

Orszak Trzech Króli na ulicach Rybnika [ZAPOWIEDŹ]
Organizatorzy zachęcają do udziału w przemarszu w strojach jasełkowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Barwny orszak ruszy sprzed kapliczki (krzyża przydrożnego) na skrzyżowaniu ul. Rudzkiej i Czecha, w kierunku kościoła parafialnego w Chwałęcicach. Na placu kościelnym zaplanowano poczęstunek oraz wspólne kolędowanie i świętowanie.

Pomysłodawcą parady jest proboszcz chwałęcickiej parafii, ks. Grzegorz Jagieł, który gorąco zachęca do udziału we wspólnym celebrowaniu święta Trzech Króli, poprzez przyłączenie się do orszaku:

- Zachęcamy wszystkich do przebrania się w jasełkowe stroje, założenie papierowych koron i wspólne świętowanie. Czekamy m.in. na przebranych króli, kolędników, anioły, czy pastuszków. Chcemy też wzorować się na innych orszakach, więc w czasie przemarszu rozdawane będą cukierki. Być może również w naszym orszaku pojawią się królowie na koniach? Chcemy, by marsz stał się okazją do rodzinnego spotkania - przekonuje ksiądz Jagieł.

źródło: rybnik.eu, fot. L. Tyl