Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Kultura

07.12.2014 21:25 | 0 komentarzy | woj

Relacja ze spotkania ze świętym co do Rudy Kozielskiej przyszedł pieszo.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tradycyjnie już początek grudnia to święto górniczej braci czyli Barbórka. Krótko po Barbórce świętują dzieci, bo przychodzi do nich Święty Mikołaj, który przynosi im prezenty. Każdego roku świetlica w Rudzie Kozielskiej organizuje dla maluchów wieczór mikołajkowy. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli oraz zaangażowania miejscowych organizacji udaje się sprawić trochę radości tym najmniejszym obywatelom naszej małej społeczności.

Nie inaczej było i w tym roku. W piątkowy wieczór z świetlicy zebrało się kilkadziesiąt osób i oczekiwało na przybycie Mikołaja. Warunki pogodowe nie sprzyjały podróży z dalekiej Laponii. Brak śniegu sprawił, że renifery dostały wolne, zaś Mikołaj musiał przebyć drogę pieszo. Czego jednak nie robi się dla grzecznych dzieci, a przecież w Rudzie Kozielskiej innych nie ma. Tak więc Mikołaj pojawił się w świetlicy oznajmiając swoje przybycie dźwiękiem magicznego dzwonka. Po przywitaniu, trochę zmęczony Święty Mikołaj usiadł i wysłuchał kilku wierzy i piosenek o sobie i nie tylko.

Następnie najważniejsza część wizyty czyli rozdanie prezentów. Każde dziecko podchodziło krótko rozmawiając z Mikołajem i odbierało swoją paczkę. Widać było, że prezenty sprawiły dzieciom wiele radości. Po rozdaniu paczek Mikołaj jeszcze raz zaprosił wszystkie dzieci do siebie i częstował je cukierkami. Niestety czas wizyty Mikołaja nieubłaganie dobiegał końca, gdyż musiał wędrować dalej, bo w innych miejscowościach dzieci już z utęsknieniem na niego czekały. Dzieci pożegnały Mikołaja, który obiecał, że za rok znów zawita do Rudy Kozielskiej, ponieważ spotkał tu bardzo grzeczne dzieci. Mimo, że gość z Laponii udał się w dalszą podróż, dzieci jeszcze dość długo bawiły się w świetlicy. Dla nich, ale również dla przybyłych z nimi mam, ojców, babć i dziadków przygotowano wiele słodkości oraz aromatyczną kawę i herbatę. Tak więc ten mikołajkowy wieczór zapewne zostanie bardzo miłym wspomnieniem dla jej uczestników.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim pomocnikom świętego Mikołaja. Dziękujemy Kołu Gospodyń, OSP Ruda Kozielska, LKS Ruda Kozielska oraz wszystkim innym którzy pomagali przy organizacji i przeprowadzeniu wieczorku mikołajkowego.
W.W.