Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Kultura

Wodzisławski MIRAŻ czwartym zespołem Europy [ZDJĘCIA]

27.11.2014 11:21 | 0 komentarzy | ż

Trwa świetna passa wodzisławskiego Mirażu. Po sukcesach podczas tegorocznych Mistrzostw Polski, zespół potwierdził swoje wysokie umiejętności w konfrontacji z tancerzami z całej Europy.

Wodzisławski MIRAŻ czwartym zespołem Europy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na trwających aktualnie w Sachsen Arena w Riesie (Niemcy) Mistrzostwach Europy Show Dance choreografia „Kominek” zdobyła 4 miejsce w kategorii formacji tanecznych. Młodzi tancerze udowodnili więc po raz kolejny, że „Miraż” należy do czołówki zespołów tanecznych w Polsce i Europie.

W Mistrzostwach uczestniczy ponad 1300 tancerzy z 20 krajów. Miraż dołączył do zmagań dzięki medalowym pozycjom uzyskanym podczas Mistrzostw Polski, które dawały kwalifikację do rywalizacji z najlepszymi w Europie. Mistrzostwa rozpoczęły się we wtorek i kolejne starty potwierdzały wysoką dyspozycję wodzisławskich tancerzy.

Solistki oraz duety zakończyły rywalizację na półfinałach, natomiast do finału awansowały mini formacja „Biuro Podróży” oraz Formacja „Kominek”. Występy finałowe stały na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja była niezwykle wyrównana i do końca trzymała w napięciu. Ostatecznie, formacja dzieci zakończyła start tuż za podium (4 miejsce), zaś mini formacja zajęła 7 miejsce. Czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy to kolejny międzynarodowy sukces zespołu – tancerze Mirażu byli już m.in. wicemistrzami świata.

Pomimo iż 4. miejsce w Europie to niewątpliwie olbrzymi sukces, młodzi tancerze nie spoczywają na laurach i kontynuują starty w najbardziej prestiżowych imprezach tanecznych. Aktualnie zespól kończy przygotowania do udziału w Mistrzostwach Świata Jazz Dance i Modern Dance, które zaczynają się już 9 grudnia. Nominacje do tej imprezy na Mistrzostwach Polski uzyskało aż 9 choreografii zespołu.

Zapraszamy do kibicowania Mirażowi i śledzenia na bieżąco dokonań młodych tancerzy na profilu społecznościowym zespołu oraz na stronie www.miraztaniec.pl.

źródło: MIRAŻ Wodzisław Śląski