Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Kultura

Historia lokalna wraca na Zamek Piastowski w Raciborzu

16.09.2014 12:22 | 0 komentarzy | ż

Kolejny po wakacyjnej przerwie wykład w ramach projektu “Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów, miast i gmin" odbędzie się 23 września (wtorek) na Zamku Piastowskim w Raciborzu o godz. 17:00. Wykład pt. "Niepublikowana kronika raciborska z I połowy XIX w." wygłosi dr Norbert Mika.

Historia lokalna wraca na Zamek Piastowski w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Celem projektu "Historia lokalna..." jest wzmocnienie i aktywne kształtowanie tożsamości regionalnej, wspieranie pozytywnych stosunków i dialogu pomiędzy większością polską i mniejszością niemiecką oraz ukazanie wzajemnego przenikania się wielu kultur w życiu naszej miejscowości. W ten nurt wpisuje się również Powiat Raciborski poprzez organizację cyklu sześciu wykładów poświęconych ważnym i ciekawym wydarzeniom z historii ziemi raciborskiej. Zwieńczeniem inicjatywy będzie publikacja zawierająca zarówno tegoroczne jak i ubiegłoroczne wykłady.

Poniżej program kolejnych spotkań z historią:

 

  • 7 października: Janusz Mokrosz: "Od »junge Deutscher« do »Polaka małego«. Specyfika nauczania na górnośląskim pograniczu w obliczu zmian roku 1945";
  • 4 listopada: Zbigniew Ciszek: "Biografia biskupa Józefa Gawliny".
źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu

 

Ludzie:

Norbert Mika

Norbert Mika

W swojej karierze pełnił funkcje przewodniczącego rady powiatu, członka zarzadu powiatu oraz dyrektora Gimnazjum nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu.