Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Kultura

"Plania" na finał koncertów letnich w Parku Roth

17.08.2014 20:26 | 0 komentarzy | ż

Raciborska Orkiestra Dęta "Plania" zakończyła tegoroczny cykl lubianych przez raciborzan koncertów letnich w Parku Roth. Publiczność nie zawiodła a muzycy jak zwykle dali z siebie wszystko prezentując znane przeboje światowej muzyki rozrywkowej.

"Plania" na finał koncertów letnich w Parku Roth
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Plania" kończyła koncerty letnie w parku również w ubiegłym roku, ale tym razem wystąpiła z nieco innym programem. - Jest w orkiestrych dętych jakaś siła i my dziś tę siłę będziemy chcieli pokazać - uśmiechał się tuż przed koncertem dyrygent "Plani" Władyslaw Mołdrzyk. - Zagramy tradycyjnego walczyka, polkę i marsza, ale i sambę, mambo, czy solo na puzon w "What a wonderful world" - zapowiadał.

Pani Weronika i Jerzy przyszli do parku bo, po pierwsze - cenią "Planię", a po drugie - lubią propozycję letnich koncertów w plenerze. - Naprawdę świetna sprawa! - chwalili koncerty. A pani Teresa i pan Adam niedawno uruchomili usługę "sms kultura", w której każdy chętny na swoją komórkę otrzymuje aktualną ofertę kulturalną m.in. Raciborskiego Centrum Kultury. - I dzięki temu dowiedzieliśmy się właśnie np. o dzisiejszym koncercie - mówi pani Teresa. - Fajnie, że ludzie mają możliwość w przyjemnym otoczeniu posłuchać dobrej muzyki, wyjść z domu i spotkać się ze znajomymi - dopowiadają.

I nie da się ukryć, że "jest w orkiestrach dętych jakaś siła", bo raciborzanie nie szczędzili muzykom braw, a zaprezentowany repertuar wyjątkowo się słuchaczom podobał. - Ja myślę, że jeszcze długo, długo wiele uroczystości nie obędzie się bez dźwięków orkiestr dętych. Na dobre wpisały się w krajobraz nie tylko polskich wydarzeń kulturalnych, bo przecież w wielu krajach organizuje się wspaniałe festiwale, koncerty, przeglądy specjalnie właśnie dla orkiestr dętych. Za tydzień wybieramy się na festiwal do Czech, na którym wystąpią 23 orkiestry, więc o czymś to świadczy! - uśmiecha się dyrygent.

Występ "Plani" był ósmym i ostatnim w ramach corocznych letnich koncertów organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury w Parku im. Miasta Roth. - Koncerty były bardzo różnorodne, w ostatnich tygodniach raciborzanie mogli posłuchać orkiestr, muzyki religijnej, poezji śpiewanej, przebojów muzyki operowej i operetkowej - podsumowała dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Janina Wystub.

Koncerty letnie już za nami, ale RCK już zaprasza na muzyczne pożegnanie lata również w Parku Roth - 13 września od godz. 15.00 raciborzanie będą się bawić przy muzyce śląskiej i biesiadnej. Wystąpią: Damian Holecki, kabaret "To nie my" oraz Mirosław Jędrowski z zespołem, a całość poprowadzi Piotr Scholz.

źródło: RCK, ż