środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Kultura

Kapela Kaziuka wystąpiła dla raciborzan w Parku Roth

14.07.2014 09:20 | 0 komentarzy | ż

Raciborzanie pokochali letnie koncerty w ulubionym Parku Roth. - To już nasz rytuał - mówi pani Katarzyna, która na niedzielne koncerty w plenerze organizowane przez Raciborskie Centrum Kultury, zazwyczaj przychodzi z mężem. - Ale nawet jak akurat jest w pracy, ja wybieram się sama, albo "porywam" koleżankę - uśmiecha się. Tym razem dla publiczności zagrała Kapela Kaziuka.

Kapela Kaziuka wystąpiła dla raciborzan w Parku Roth
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kapela Kaziuka to zespół rodziny Frączków, w którym ojciec Kazimierz - znany wykładowca raciborskiej uczelni, a także prowadzący warsztaty artystyczne w Raciborskim Centrum Kultury - gra i śpiewa wraz z dziećmi: Marysią (skrzypce), Miriam (skrzypce), Jeremiaszem (cyja), Tobiaszem (trąbka) i Dobrawą (skrzypce).

- Nie bywam tu co niedziela, ale tym razem akurat charakter muzyki mi odpowiada. Nieczęsto można takiej muzyki posłuchać, a jeśli już to tylko na specjalnych koncertach - stwierdziła jedna z pań z publiczności. - I świetnie, że akurat w parku, że daje się ludziom możliwość kulturalnego odpoczynku.

W splocie różnorodnych form muzycznych w Kapeli Kaziuka przeważają motywy inspirowane duchem Wschodu. Zespół przekazuje wartości chrześcijańskie, na które składają się m.in. treści z psalmów. Obecnie w skład kapeli wchodzi 7 muzyków śpiewających i grających na instrumentach takich jak cyja, viola caipira, trąbka, skrzypce, wiolonczela, gitara, czy ukulele.

- Rodzina jest pewnym wydarzeniem, rodzeniem. W naszym przypadku to wydarzenie rodziny, która dąży do życia wiecznego. Ponieważ jestem artystą próbuję wprowadzać swoje dzieci w twórczy proces - mówił Kazimierz Frączek.

To był już trzeci z serii letnich koncertów w Parku Roth. W najbliższym czasie RCK zaprasza na:

  • 20 lipca o godz. 16.00 wystąpi Orkiestra Kurcbend z Rybnika. Kilkanaście lat wspólnej pracy pozwoliło muzykom stworzyć szeroki repertuar. Można w nim znaleźć evergreeny, utwory rhytm&bluesowe, latynoamerykańskie i wiele piosenek znanych polskich wykonawców,
  • 27 lipca o godz. 16.00 zagra Perspektywa Okolicy - raciborski zespół prezentujący głównie muzykę autorską i poezję śpiewaną.
źródło: RCK