środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Kultura

Wyszkoni, Korzonek, Hołek. Co je łączy? Zaczynały w Mirażu

10.07.2014 19:47 | 0 komentarzy | ż

Trwają przygotowania do obchodów 20-lecia istnienia zespołu Miraż, w którym pod okiem Elżbiety Biskup śpiewu uczyły się setki młodych wokalistek i wokalistów.

Wyszkoni, Korzonek, Hołek. Co je łączy? Zaczynały w Mirażu
Ania Wyszkoni nie kryje łez wzruszenia na wspomnienie czasów, gdy śpiewała w zespole MIRAŻ.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Tak wielkie przedsięwzięcie wymaga zaangażowania całego sztabu ludzi, tak aby każdy szczegół był perfekcyjnie dopracowany. Ponadto chcemy zaprosić i zaangażować wszystkie osoby, które miały wpływ na ostateczny kształt zespołu i zaangażowały się w jego oblicze na przestrzeni minionych dwóch dekad - mówi Elżbieta Biskup, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Głównym koncert jubileuszowy odbędzie się 4 października 2014 roku w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury. Współuczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu zespołu MIRAŻ będzie orkiestra rozrywkowa Happy Big Band z Mysłowic pod dyrekcją Mirosława Kaszuby.

Wśród imprez towarzyszących jubileuszowi MIRAŻU wymienić należy recital jednej z najważniejszych byłych postaci zespołu, przyjaciółki Elżbiety Biskup - Ani Wyszkoni, który zorganizowany zostanie do końca 2014 roku. Za stronę muzyczną koncertu Jubileuszowego zespołu MIRAŻ odpowiadać będą m.in. Hania Hołek i Mirosław Kaszuba - prowadzący orkiestrę rozrywkową Happy Big Band w Mysłowicach natomiast za scenariusz tego niezwykłego wydarzenia odpowiedzialny będzie Dawid Koczy - od 10 lat związany z branżą show-biznesu. Szefową zespołu organizacyjnego jubileuszu zespołu MIRAŻ jest Sabina Galda-Borecka.

Wszystkie wyżej wymienione osoby (i nie tylko te) mają za sobą szczególny wkład w historię działalności zespołu MIRAŻ.

- Sukcesywnie będziemy informować o dalszych szczegółach przedsięwzięcia, a już teraz chcemy zaprosić wszystkich byłych członków zespołu do udziału w tym jakże ważnym jubileuszu. Prosimy o zgłoszenie swojego udziału na adres e-mail: jubileusz.miraz@gmail.com do końca sierpnia 2014 - informują organizatorzy.


Patronat honorowy nad Jublileuszem 20-lecia zespołu MIRAŻ sprawują:

  • Starosta Raciborski – Adam Hajduk
  • Prezydenta Miasta Racibórz – Mirosław Lenk

Organizatorem jubileuszu zespołu MIRAŻ jest:

  • Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Głównymi darczyńcami wspierającymi organizację jublileuszu zespołu MIRAŻ są:

  • Fundacja PBG
  • RAFAKO GRUPA PBG
Fot. OQL

Ludzie:

Ania Wyszkoni

Ania Wyszkoni

Piosenkarka

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu