środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Kultura

Byliśmy na castingu w Wodzisławiu. Jak wypadł?

09.07.2014 20:57 | 0 komentarzy | tora, maj

Producenci filmu promującego Wodzisław Śląski przeprowadzili casting mający wyłonić główną bohaterkę przedsięwzięcia. Przesłuchania, które odbyły się 8 lipca w Wodzisławskim Centrum Kultury nie cieszyły się jednak wielkim zainteresowaniem.

Byliśmy na castingu w Wodzisławiu. Jak wypadł?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do uczestnictwa stanęło 8 dziewczynek w wieku od 7 do 10 lat. Przez kilka minut rywalizowały ze sobą mając tym samym zrobić jak najlepsze wrażenie na jurorach. - Casting jest szansą dla młodych wodzisławianek, a dzięki temu zaprezentowaliśmy zupełnie inną formę promocji miasta. Chcieliśmy odejść od tradycyjnych środków, dlatego narratorką filmu zostanie mała dziewczyna, która oprowadzi widzów po mieście – powiedział Piotr Steczek z EXA Studio.

Młode aktorki nie speszyły się nawet w obecności swoich rodziców, a to utwierdziło organizatorów w przekonaniu o słuszności ich pomysłu na zorganizowanie takiego wydarzenia. W pozytywnym tonie wypowiadali się także rodzice podkreślając, że jest to doskonała inicjatywa reklamująca miasto. - W moim odczuciu jest to bardzo dobry pomysł promocji Wodzisławia. Uważam, że taka inicjatywa pomoże miastu zyskać większy rozgłos w regionie - przyznała jedna z mam dziewczynek. W najbliższych dniach producenci filmu promującego Wodzisław Śląski zdecydują, komu powierzą rolę bohaterki w ich filmie.

Michał Majdowski