Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Wiadomo, kto zajmie się modernizacją krzanowickiego rynku

11.05.2020 08:56 | 0 komentarzy | mad

Dziesięć firm zgłosiło swój akces do ogłoszonego przez Urząd Miejski w Krzanowicach przetargu. Jednak tylko dwie oferty mieściły się w zakładanym przez urząd budżecie. Zadanie dofinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wiadomo, kto zajmie się modernizacją krzanowickiego rynku
Wizualizacja rynku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycja ma na celu przywrócenie rynkowi charakteru miejskiego poprzez zaakcentowanie centrum miejscowości, porządkując układ komunikacyjny, wprowadzając elementy charakterystyczne dla przestrzeni miejskiej. Największe zmiany dokonają się w centralnej części. Pojawi się tam fontanna, nowe ławki wybrukowane zostaną alejki. Na środku zostanie umieszczony herb miasta. Wymiany doczeka się również murek okalający rynek. Całość mają przyozdabiać nowe nasadzenia. W planach jest również wymiana nawierzchni placu rynkowego, asfalt ma być zastąpiony brukiem.

Ogłoszony przez urząd przetarg obejmował: przebudowę nawierzchni, budowę instalacji oświetleniowej, wodociągowej i kanalizacyjnej. A także montaż fontanny, zbiornika podziemnego oraz elementów małej architektury. Jak czytamy w dokumencie, roboty mają być prowadzone w sposób zapewniający przejazd i dojścia do obiektów mieszkalnych, handlowych i innych. Na czas prac, przystanek PKS, który znajduje się przy rynku, ma zostać przeniesiony.

Chęć modernizacji rynku zgłosiło dziesięć firm, jednak tylko dwie mieściły się w zakładanym przez urząd miejski budżecie. Samorząd na zadanie zaplanował 1 mln 192 tys. zł. I tak dla przykładu najwięcej, bo 1 mln 937 tys. zł zażyczyło sobie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych z Jankowic oraz Firma Budowlana D-Art z Jankowic. Najmniej Zakład Usługowo-Handlowy Kamila Dudy z Kietrza - 1 mln 138 tys. zł. I to właśnie najtańsza oferta została wybrana przez krzanowicki urząd. Zadanie ma być gotowe do 31 października.