Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zgłoś komentarz do moderacji

Następujący komentarz zostanie przekazany do moderacji:

Maszynista miał skręcić lub wjechać na pobocze albo do rowu. To biegły za pomyłkę powinien wypłacić solidne odszkodowanie dla maszynisty. Pociąg (o wadze 300 TON) nie wyhamuje jak osobówka - nawet z prędkości 40 km/h droga hamowania wyniesie KILKADZIESIĄT metrów (a to tylko lekki osobowy, bo towarowy o masie 2500 ton to potrzebuje z pół kilometra na wyhamowanie). Maszynista widzący przeszkodę (a tym bardziej w miejscach ograniczonej widoczności lub przy złych warunkach atmosferycznych) na torach (człowiek, samochód, ciężarówka, przewrócone drzewo) mimo nagłego hamowania (nawet z użyciem klapy Ackermana) jest bezradny i jedyne co może zrobić to czekać (lub uciec z kabiny). Są maszyniści, którzy mają na koncie kilka osób - niestety jest ryzyko tego zawodu...
Napisany przez ~Obywatelka24, 24.05.2022 17:24
W powodzie zgłoszenia wpisz jak najwięcej informacji. Możesz pozostawić do siebie numer kontaktowy.

Wysyłając zgłoszenie, zgadzasz się z postanowieniam regulaminu dotyczącymi zbierania, przechowywania oraz przetwarzania danych.
Twoje zgłoszenie zostaje wysłane z adresu IP: 3.238.204.167 / ec2-3-238-204-167.compute-1.amazonaws.com
CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)