Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Nie było chętnych na dyrektora szkoły

12.04.2019 07:00 | 0 komentarzy | art

Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach (Kolonii Fryderyk) nie został rozstrzygnięty. Kto więc zostanie dyrektorem tej placówki?

Nie było chętnych na dyrektora szkoły
Teresa Kluczka (z lewej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie funkcję dyrektora SP nr 2 piastuje Teresa Kluczka. Do konkursu nie przystąpiła. - W ogóle nie zgłosił się żaden kandydat – przyznaje Sylwia Czarnecka, zastępca wójta Gorzyc, zajmująca się oświatą. W urzędzie gminy przypuszczają, że to efekt planów dotyczących przekształcenia w przyszłości trzyklasowej szkoły (działają tu klasy od pierwszej do trzeciej) w duże i nowoczesne przedszkole. Wójt Daniel Jakubczyk, mówił o tych planach już nie raz, wyjaśniając, że z jednej strony, coraz więcej rodziców z Kolonii Fryderyk wysyła swoje pociechy do ościennych szkół, a z drugiej gmina wciąż zmaga się ze zbyt małą ilością miejsc w przedszkolach.

To na razie jednak melodia przyszłości, a od września szkoła musi mieć swojego dyrektora. Co więc dalej? - Rozważamy zatrudnienie osoby, która zgłosiła się w konkursie na dyrektora szkoły w Turzy Śl. Tam nadal dyrektorem będzie pani Irena Sula, która wygrała konkurs, ale jej kontrkandydatka zostawiła po sobie dobre wrażenie. Posiada spore doświadczenie w realizacji projektów unijnych, co przy planowanym przekształceniach w Kolonii, na które będziemy chcieli pozyskiwać środki zewnętrzne, będzie miało spore znaczenie – mówi Sylwia Czarnecka.

Na razie gmina czeka na opinię rady pedagogicznej a następnie kuratorium oświaty.

(art)